Rahandusministeerium saatis teisipäeval valitsusse hasartmängude maksustamist muutva seaduseelnõu, mis muudab muuhulgas pokkeriturniiride korraldamise atraktiivsemaks, kuna lõpetab võidufondide maksustamise.
Maksuobjekti muutmisega teenustasu-põhiseks on lauas mängitavate pokkeriturniiride korraldamine jõukohane kõigile mängukorraldajatele. Seetõttu muudetakse eelnõus traditsioonilise turniiri maksuobjekti nii, et see oleks osalustasude summa, millest on maha arvatud võidufondi laekuv osa. Muudatus peaks soodustama pokkeriturismi arengut Eestis, seisab eelnõu seletuskirjas.
Hetkel maksustatakse interneti- ning lauaturniire erinevalt. Kui internetis korraldatavate turniiride puhul maksustatakse üksnes korraldaja poolt kogutavat teenustasu, siis lauaturniiride puhul on ühtlasi maksustatud ka võidufond.
Selline erinevus on rahandusministeeriumi hinnangul iseenesest põhjendamatu, kuna maapealsed turniirid ei ole võrreldes online-turniiridega mängijate jaoks ohtlikumad ega too kaasa ühiskonnale rängemaid tagajärgi. Muudatuste peamine eesmärk on likvideerida põhjendamatu erinevus maksustamisel ning muuta lauaturniiride korraldamine korraldajatele majanduslikult mõistlikumaks.
Lauas mängitavate õnnemänguturniiride maksuobjekti muutmise tõttu jääks prognoosi kohaselt 2015. aastal riigieelarvesse laekumata kuni 110 000 eurot.
Eestis korraldatavateks suuremateks turniirisarjadeks on näiteks Olybet Poker Series (igakuine, osalustasu 110 eurot), Triobet Live (igakuine, osalustasu 70 eurot) ja Paflive (igakuine, osalustasu 70 eurot), kus ühel etapil osaleb harva üle saja inimese. Muudatust võiks ministeeriumi hinnangul lugeda õnnestunuks, kui Eesti korraldajad suudaksid taas regulaarselt pakkuda rahvusvahelisi turniire, millel osalejatest olulise osa moodustaksid välismängijaid.