Menu

.      

FOTOD Vastsündinute toetuseks kogutud rekordannetusest antakse 15 000 eurot Lõuna-Eesti haiglale

  • Kirjutas Võrumaa Teataja
Margus Johanson
Colonna Heategevusfond koostöös Ida-Tallinna Keskhaigla Sünnitusmajaga kogus heategevuskampaania „Aita päästa elu“ käigus vastsündinute toetuseks rekordilised 90 680 eurot. Kogutud summast kasutati 30 000 eurot Ida-Tallinna Keskhaigla Sünnitusmajale sügavalt enneaegsete laste stabiliseerimislaua ostmiseks ning 45 000 eurot jagati Lõuna-Eesti, Rakvere ja Kuressaare sünnitusosakondadele KTG-aparaatide soetamiseks. 
Margus Johanson
 
2018. aasta lõpus läbi viidud heategevuskampaania „Aita päästa elu“ eesmärk oli koguda raha Ida-Tallinna Keskhaigla Sünnitusmajale sügavalt enneaegsete laste stabiliseerimislaua LifeStart ostmiseks. Kampaania osutus seni edukaimaks kinnisvarafirma Colonna eestvedamisel läbi viidud heategevuskampaaniaks – kokku annetati laste toetuseks 90 680 eurot, mida on oodatust enam kui kolm korda rohkem. 65 000 eurot annetasid sünnitusmajale Colonna heategevuslikul galaõhtul osalenud eraisikud ning ettevõtted. Suurimad panustajad olid Colonna Heategevusfondi asutaja Roberto de Silvestri, Colonna investeerimisfirma kaasasutaja Andrea Agostinone, mitmed ettevõtte investorid ning külalised. Ülejäänud osa kogunes laiema meediakampaania käigus.
Margus Johanson
 
Heategevuskampaaniaga kogutud summast 30 000 euro eest soetati Ida-Tallinna Keskhaigla Sünnitusmajale enneaegsete laste stabiliseerimislaud LifeStart, mis on esimene omataoline Eesti sünnitusmajades. Keskhaigla Sünnitusmaja neonatoloogia osakonna juhataja doktor Pille Andressoni sõnul jõuab uus stabiliseerimislaud mobiilse seadmena nii sünnitustuppa kui ka operatsioonisaali, olles vajalik keerulise sünnilooga ja enneaegsete vastsündinute abistamisel: „Stabiliseerimislaud on ainulaadse disainilahendusega elustamisseadmetega varustatud vastsündinu soojendusvoodi, mis on kergesti paigutatav ema lähedale. See loob tingimused viivitada vastsündinu nabaväädi läbilõikamisega ja aitab sügavalt enneaegsel beebil üsavälise eluga loomupäraselt kohaneda, kuna laps saab platsentast veel mõnda aega hapnikurikast verd, et avaneks tema kopsud ja ta hakkaks iseseisvalt hingama. Samal ajal on võimalik koheselt alustada abi vajava beebi hingamise ja südame töö toetamisega.“
Margus Johanson

Lisaks stabiliseerimislaua soetamisele kinkis Colonna Heategevusfond 45 000 eurot Lõuna-Eesti, Rakvere ja Kuressaare haigla sünnitusosakondade toetuseks. Maakonnahaiglad kasutavad 15 000-euroseid annetusi loote seisundi jälgimiseks mõeldud kardiotokograafide ehk KTG-aparaatide ostmiseks. Uued aparaadid on haiglatele väga vajalikud, kuna Rakvere haiglal on tänaseni kasutuses olnud kaks KTG-aparaati vanusega 15 ja 20 aastat, Kuressaare ja Lõuna-Eesti haiglal kummalgi vaid üks aparaat, mis on pidevas kasutuses. Erinevate Eesti haiglate sünnitusosakondi koondava Eestimaa Sünnitusmajade Toetusfondi tegevjuhi Raili Friedemanni sõnul on nad väga tänulikud ning rõõmsad, et tänu Colonna Heategevusfondile sai korraga abi kolm haiglat nendele ülivajaliku KTG-aparaadi soetamiseks: “Suur aitäh, et aitate alustada elu!”

Kirjeldatud seadmete ostust üle jääv summa suunatakse Colonna Heategevusfondi tulevaste heategevusprojektide katteks.
 
Colonna Heategevusfondi asutaja Roberto de Silvestri: “Tunneme suurt uhkust ja rõõmu, et Colonna eestvedamisel toimunud heategevuslikud kampaaniad on aasta aastalt osutunud üha edukamaks ja toonud abi nii paljudele väikestele ilmakodanikele. Meie siirad tänusõnad kuuluvad paljudele annetajatele nii Eestist kui mujalt riikidest. Tunneme suurt rõõmu, et saame sel aastal ulatada abikäe ka väiksematele Eesti maakonnahaiglatele senisest veelgi kvaliteetsema sünnitusabi tagamiseks. “
 
2018. aastal loodud Colonna Heategevusfondi asutaja on kinnisvarainvesteerimisfirma Colonna, kes alates 2013. aastast on heategevuskampaaniate käigus kogunud vastsündinute ja ennetähtaegsete laste aitamiseks Ida-Tallinna Keskhaigla ja Pelgulinna sünnitusmajadele ning erinevatele maakonnahaiglatele üle 210 000 euro. Eelnevatel aastatel on soetatud vastsündinute elustamislaud, kuvöös, vastsündinu ajumonitor, aju hapnikusisalduse mõõteseadmed ning renoveeritud kaks peretuba.

LOE VEEL

LOE VEEL

20 PÄEVA ENIMLOETUD