Igal aastal puutuvad kindlustusseltsid kokku mitmete juhtumitega, kus remonttööde või ümberehituse tagajärjel tekivad kahjud, mida kodukindlustus ei kata. Tüüpilisemad juhtumid on seotud hooletu tuletöö, valede materjalide kasutamise ja projekteerimisvigade tagajärgedega.
„Ehitus- või remonditöid tellides tuleks veenduda, et töid teostaval ehitajal oleks kehtiv vastutuskindlustus,“ selgitas ERGO varakahjude osakonna juht Erko Makienko. Kui ehitajal vastavat kaitset pole, siis võivad võimalikud kahjud hiljem jääda inimese enda kanda. „Eestis küsitakse vastutuskindlustuse olemasolu ehitajalt harva, samas Soomes on see edasiste võimalike ebameeldivuste vältimiseks esimene asi, mida ehitajatelt nõutakse,“ lisas Makienko.
Eraisikud kasutavad sageli ka väiksemaid ehitusfirmasid, kes suudavad ilma vastutuskindlustuseta probleemideta likvideerida näiteks parketikriimustused. Kui aga tuletöö käigus peaks süttima kogu maja, võib see vastutuskindlustuseta väikese firma pankrotti viia ning siis ei ole tekitatud kahjude hüvitamiseks suurt lootust. „Sestap tuleks ka väiksemaid remonttöid tellides veenduda, et ehitajate kindlustuste summad kataksid kõige hullema võimaliku kahju ehk terve maja hävimise,“ soovitas kindlustusekspert.
Võimalike ebameeldivuste vältimiseks soovitab Makienko inimestel ka oma kindlustusseltse teavitada enne kui hakatakse suuremaid ehitustöid kodus tegema. „See puudutab näiteks katuse vahetamist, küttesüsteemide muutmist või töid kandvate konstruktsioonidega. Uurige enne, mis kahjud on võimalike õnnetuste korral kaetud ning mis mitte. Ainult siis oskate seda ka ehitajalt küsida ja nõuda,“ lisas Makienko.