Tuletame veelkord meelde, et kulupõletamine on Eestis aastaringselt keelatud! Lõket võib looduses teha vaid juhul, kui on tagatud vastavad ohutusnõuded. Pidades silmas lähipäevade tuulekiirust, on lõkke tegemine äärmiselt ohtlik ja vastutustundetu tegevus. Soodsatel tingimustel: suur tuul ja palju kulu, võib tuli levida eluohtliku kiirusega. Kulupõleng võib alguse saada ka väikesest sädemest, mistõttu on oluline järgida tuleohutusnõudeid.
Päästjad on käesoleval kevadel kustutanud Eestis juba üle 550 kulupõlengu, mis on alguse saanud hooletust lõkkepõletamisest, hoolimatult visatud suitsukonist, tikust või muust kuritahtlikust hooletusest.
Arvestades sooja nädalavahetuse saabumist kutsuvad päästjad üles olema looduses lahtise tulega äärmiselt ettevaatlik ning lõkkepõletamisel järgima hoolikalt tuleohutusnõudeid. Päästekeskuse menetlusinspektorid on sel kevadel määranud trahvi üle 10 hooletule lõkkepõletajale, kelle lõket põhjustasid kulupõlenguid. Praegu kehtib tuleohtlik aeg, mis tähendab, et looduses ja metsas tohib lõket teha ainult selleks spetsiaalselt ette valmistatud lõkkekohtades, milleks riigimetsas on Riigi Metsa Majandamise Keskuse lõkkekohad.
Tuleohutusnõuded lõkkepõletamisel:
Lõke peab olema hoonetest ohutus kauguses, milleks väikse lõkke puhul on vähemat 8 meetrit. Lõkkeaseme ümbrus tuleb süttivatest taimedest ja muust puhastada ning vajadusel piirata mittepõleva materjali, näiteks pinnasevalli või kividega. Lõket tuleb kogu aeg valvata ning käepärast peavad olema esmased tulekustutusvahendid, milleks on pulberkustuti ja ämber või voolik veega. Pärast lõkkepõletamist tuleb veenduda, et lõke on kustunud ja kindluse jaoks lõkkekoht veega üle valada.