Laupäeval tähistavad Missos ohvitseride neljanda kursuse lõpetamise kahekümnendat aastapäeva 1993. aasta kursusel osalenud.
Ametliku nimega kaitseväe ohvitseride väljaõppe ja täienduskursusel alustas 11. jaanuaril 1993 õpinguid 58 meest ja üks naine, kursuse lõpetas 45 ohvitseri ja üks allohvitser. Kursuslased olid esimesed, kes said väljaõppe Iisraelist hangitud relvade käsitlemisel. Iisraeli instruktorite käe all õpiti kasutama püstolkuulipildujat Uzi, automaati ja snaiperpüssi Galil, kergekuulipildujat Negev, tankitõrje granaadiheitjat ja 106-millimeetrise kaliibriga tankitõrjesuurtükki, samuti koostati õppetöö käigus nendele relvadele õppematerjal ja metoodika.
Kursuse lõpetanud Anu Pahka oli kaitseväe esimene naisohvitser, kes on praeguseks jõudnud kapteni auastmeni ning teenistuses Kaitseliidus instruktorina.
Järjekorras neljas kursus kestis kuus kuud ning oli esimene, mis viidi läbi riigikaitseakadeemia territooriumil, kus õppisid ka lisaks kursuslastele esimene lend kaitseväe kadette, politseinikud, päästeametnikud, vangi- ja piirivalvurid ning tolliametnikud.
Praegu jätkab 46 lõpetanust teenistust Eesti kaitseväes 24 ohvitseri. Kokkutulekule ei saanud tulla kõige kõrgemat auastet omav lõpetanu, kindralmajor Neeme Väli, kes teenib NATO peakorteris Brüsselis sõjalises staabis poliitika planeerimise osakonna direktorina ja peadirektori asetäitjana. „Vaadates tagasi aega, mil me oma õpinguid alustasime, aega kui veel Vene väed olid Eestis sees ja riigi institutsioonide loomine algusjärgus, ei saa konteksti silmas pidades meie kursuse lõpetajate panust Eesti taasiseseisvumisse alahinnata,“ märkis Väli kursusekaaslastele saadetud tervituses.
Kohaletulnuid võõrustab kursuse lõpetaja, reservkapten ja Misso vallavanem Urmas Peegel, kes on oma koduuksed avanud vanadele kamraadidele.
Kaitseväe taasloomise algusaastatel alates 1991. aastast viidi läbi kaheksa kaitseväe ohvitseride väljaõppe ja täienduskursust, mille pikaajalise kursuste kuraatori Ervin Odari sõnul lõpetas kokku 436 inimest. Osad lõpetanutest ei saanud ohvitseriks vaid allohvitseriks, samuti ei jäänud kõik teenistusse kaitseväkke, sest kursuse lõpetajad leidsid rakendust ka päästeametis ja piirivalves. Aastal 1995 liideti piirivalvurite kursus kaitseväe omaga.