Ligi pooled ametnikest ehk 46 protsenti on alla 40-aastased ja pea kolmandik ehk 29 protsenti üle 50-aastased.
Nagu Eesti ühiskonda üldiselt iseloomustab elanikkonna vananemine, peegeldub see läinud aasta avaliku teenistuse aastaraamatu kohaselt ka riigiametnike vanuselise jaotuse statistikas. Võrreldes 2000. aastaga on ametnike osakaal nooremates vanusegruppides kahanenud ning vanemates suurenenud.
Noorte, ehk 21-30-aastaste inimeste osakaal on viimase 12 aastaga langenud kolmandiku võrra ja eakate ehk 61-65-aastaste ja vanemate kui 66-aastaste osakaal tõusnud vastavalt kaks ja neli korda. Samuti näitavad andmed, et kui 2000. aastal jäi suurim hulk ametnikke vanusegruppi 21-30, siis 2012. aastal oli kõige rohkem töötajaid vanuses 31-40-aastat.
Eelmisel aastal moodustasid kõigist riigiametnikest 54 protsenti naised ja 46 protsenti mehed. Viimasel kahel aastal on meeste osakaal mõne protsendipunkti võrra vähenenud, kuid üldiselt on meeste ja naiste osakaalud läbi aastate olnud üsna stabiilsed. Kui vaadata aga erinevaid asutuste gruppe, siis seal erinevad sugupooled nii võrdselt ei jaotu. Kohtunike ja prokuröride seas, ministeeriumite ning ametite ja inspektsioonide personali seas moodustavad naised 72 protsenti töötajaskonnast. Samas on aga enamik ehk 89 protsenti kaadrikaitseväelastest ja teistest eriteenistujatest, nagu politseinikest, piirivalvuritest ja vanglaametnikest mehed. Nii ei peegelda riigiametnike keskmine sooline jaotus tegelikult olukorda enamikes asutuste gruppides.
Nagu paljusid riigi ametiasutusi, iseloomustab ka kohalike omavalitsuste asutusi märkimisväärne naiste ülekaal – 73 protsenti töötajatest on naised. Samuti näitavad andmed, et kohalike omavalitsuste personal on üsna eakas ja 44 protsenti ametnikest on vanemad kui 51-aastat. Viimase viie aasta jooksul ei ole suuri muutusi vanuselises koosseisus toimunud, kuid siiski viitab trend töötajaskonna vananemisele. Vanusegruppides ehk kuni 50 eluaastat on töötajate arv võrreldes 2008. aastaga kahanenud ja vanusegruppides alates 51. eluaastast suurenenud. Suur vanemaealiste osatähtsus ametnikkonnas tähendab aga seda, et kohalikud omavalitsused seisavad lähiaastail silmitsi väljakutsega asendada korraga palju pensionile siirduvaid töötajaid uutega, mis võib viia töötajate puuduseni ja seega olla ohuks asutuste efektiivsele toimimisele.