2023. aastal ehitati Tallinna–Tartu–Võru–Luhamaa maantee ja Raiste–Osula–Varese tee ristmik Transpordiameti tellimusel ümber. FOTO: Aigar Nagel
Ümberehitustööde käigus rajati ristmikule parem- ja vasakpöörderajad koos ohutussaartega. Kuigi ümberehituse eesmärk oli ohutuse parandamine, on ristmikul pärast seda juhtunud mitmeid õnnetusi, mistõttu otsustas Transpordiamet alandada seal piirkiirust 70 km/h.
Tööde maksumus oli 500 eurot koos käibemaksuga. „Taolistel nelja tee ristmikel on kõige ohtlikum manööver vasakpööre, eriti siis, kui seda alustatakse mõne suurema sõiduki taga, mis võib varjata vastutuleva sõiduki. Kahjuks on viimased liiklusõnnetused näidanud, et mõned juhid teevad manöövreid kiirustades, ilma et nad veenduksid selle ohutuses.
Palume sõidukijuhtidel seal tähelepanelikud olla,“ ütles Transpordiameti teehoiuteenistuse lõuna osakonna juhataja Janar Taal.