Kütusemüüjad on vastu võimalikule aktsiisitõusule

FOTO: Võrumaa TeatajaEesti kütuse jae- ja hulgimüüjate lobbigrupp Eesti Õliühing pöördus valitsuskoalitsioonil osalevate erakondade ja avalikkuse poole, et väljendada vastuseisu koalitsiooniläbirääkimistel väidetavalt kõne all olevatele aktsiisitõusudele.

Meediast on läbi käinud spekulatsioonid, et koalitsiooniläbirääkimiste osapooled võivad kokku leppida vedelkütuste aktsiisi 10-protsendilises tõusus ja seejärel veel 5 protsendi võrra kuni 2019. aastani, maksutõusu Õliühinguga arutatud ei ole, teatas Õliühingu juht Toomas Saks.

Õliühingu soovib, et aktsiisimuudatusi ei tehtaks rutakalt, vaid tuginedes analüüsile, mida hinnatõus Eesti majandusele kaasa tooks. Kavandatava maksumuudatuste tulemusena muutuks kütus Õliühingu väitel Eestis Baltikumi kalleimaks.

"Samuti ei saa argumendiks olla ka momendil kütuste suhteliselt madal hinnatase. Nii nagu aasta tagasi ei osanud ka parimad analüütikud ette näha naftasaaduste kiiret hinnalangust, nii ei ole me kaitstud ka sama kiire hinnatõusu eest," ütles Saks.

"Eesti kütuseäri ettevõtted ootavad sarnaselt teistele ärisektoritele suuremat riigipoolset kaasatust ja pikka visiooni kütuste maksukoormuse osas. Seda on vaja nii maksusüsteemile kui alternatiivsete kütuste nagu maagaasi või biodiisli toetusmehhanismidele. Eesti Õliühing on arvamusel, et enne järjekordset aktsiiside tõstmist tuleb välja töötada pikaajaline ja erinevaid kütuseid hõlmav kütuseaktsiiside maksusüsteem," ütles ta.

Comments  
  +2
No ei tea kas siinkohal ongi põhjust valijaid süüdistada, et rahvavaenulik reform taas võimule sai, aga neile kes valisid saavad nüüd väärilise tasu ja naudivad järgnevad neli aastat tänu oma rumalusele närust ja vaevarikast elu, samas oli ka teada, et senikaua kuni on Eestis E-hääletuse süsteem senikaua püsib ka reform võimul.
  +3
riigikogus on lollid,enne teevad ja siis mõtlevad.
  +4
Kahju, et valijad ei saa lihtsatest asjadest aru. kui toetatakse reformierakonda sellepärast, et nad on astmelise tulumaksu vastu ja vähendavad tulumaksu 1 % võrra, siis ekslikult arvatakse, et see on tohutu võit rahakotis. Tõsi, riigikogulaste jaoks see ongi tohutu võit. Mida aga võidab 500 või 600 eurost palka saav inimene. Parimal juhul 50 - 60 eurot aastast. Kütuste aktsiisi tõus aga põhujustab hinnatõusu kõigis eluvaldkondades. Juba Maagaasi aktsiisi tõus teeb kõigi alla tuhande eurose sissetulekuga perede elu ülejõu käivaks. Tõsi, selliseid peresid, kes maagaasi kasutavad on Eestis 50000 ringis. nendest 10 - 15 % on jõukamad ja neid ei huvita maagaasi aktsiisi tõus. Autokütuste hinnatõus aktsiisi tõstmise järel lööb aga kõige valusamalt just vaesemaid inimesi. Paljud maainimesed peavad käima igapäev 20 - 50 km kaugusele tööle. Ei oska ettekujutada, mida kütusehinna tõus neile tähendab. Koos kütuste kallinemisega kallinevad ka kõik teenused ja eluks vajalikud toiduained ja tarbeesemed. Suurepalgaliste puhul jääb 1% tulumaksu alandamisest kokkuhoitud raha ülegi, kuidd madalapalgaliste rahakotti tekib ka kõige tagasihoidlikuma arvestuse kohaselt vähemalt 200 - 300 eurone auk. Nii et , KINDLALT EDASI

 


 

LOE VEEL


 


 


 


 

  

 

20 PÄEVA ENIMLOETUD