Menu

.      

Kallas: täiendava maksutõusu asemel võivad tulla kärped

  • Kirjutas BNS

Kallas: täiendava maksutõusu asemel võivad tulla kärped

Peaminister Kaja Kallas ütles valitsuse pressikonverentsil, et riigieelarve strateegias praegu sisalduva 400 miljoni eurose eelarvepuudujäägi täitmiseks kaalutakse maksutõusude või uute maksude asemel hoopis kokkuhoidu. 

"Meil on rahandusministeeriumis üsna palju praegu erinevaid tööliine. Kõigepealt, esimene asi on automaksu osas kokkulepe saavutada ja saata see riigikogu poole teele. Siis teine asi on nulleelarve metoodika, mida ministeeriumid ootavad, mis peab ka rahandusministeeriumist tulema, et sellega edasi minna. Kuidas me selle protsessiga ikkagi liigume. Siis on tõesti see, mis puudutab seda 400 miljoni augutäidet," loetles peaminister. 

"Ma arvan, et see on väga õige, et mõtleme erinevate alternatiivide peale olukorras, kus me tunneme ühiskonnas väga suurt pahameelt nende maksutõusude üle. Ma arvan, et see lähenemine, mis rahandusministeeriumil on, et mõtleme pigem sellele, kas me saame ikkagi selle augu täita hoopis sellega, et me hoiame ikkagi kokku, mitte ei küsi täiendavalt raha maksumaksja käest, ma arvan, et see lähenemine on õige," rääkis Kallas. 

Lahendusi on aga veel vaja arutada koalitsioonis, hetkel käib töö Kallase sõnul erakondade tasemel. 

20 PÄEVA ENIMLOETUD