Menu

.      

Kevadine koolivaheaeg nihkub nädala võrra varasemaks

  • Kirjutas BNS

Kristina Kallas FOTO: Aigar Nagel

Haridus- ja teadusminister Kristina Kallas lükkas järgmisel kolmel õppeaastal kevadise koolivaheaja nädala võrra varasemaks, ülejäänud vaheajad jäävad samaks.

„Selleks, et vähendada põhikooli lõpetajate stressi ja muuta gümnaasiumisse sisse astumine sujuvamaks, oleme otsustanud tuua kevadise vaheaja nädala võrra varasemaks. 2024/2025. õppeaasta kevadel toimuvad põhikooli lõpueksamid enne gümnaasiumite sisseastumistoiminguid, taoline järjekord teeb süsteemi õpilaste jaoks loogilisemaks ja vähendab samades ainetes korduvate eksamite tegemist," põhjendas minister Kallas muudatust.

Ministeerium soovitab koolidel järgida ministri kehtestatud vaheaegu. See võimaldab paremini korraldada õpilastele ja õpetajatele suunatud üleriigilisi üritusi, samuti on oluline lapsevanematele perega puhkuse planeerimiseks.

Kooli pidaja võib direktori ettepanekul ja hoolekogu nõusolekul kehtestada haridus- ja teadusministri määruses toodust erinevad koolivaheajad. Arvestama peab, et  koolis on õppeaasta jooksul vähemalt neli koolivaheaega kogukestusega vähemalt 12 nädalat, kusjuures suvine koolivaheaeg kestab kaheksa järjestikust nädalat. Erakoolid peavad järgima, et õpilasel on õppeaasta jooksul vähemalt kaheksa nädalat koolivaheaega, sellest kaks nädalat õppeaasta sees.

20 PÄEVA ENIMLOETUD