Menu

.      

Võrumaa omavalitsusjuhid andsid toetuse maavanema kandidaadile

Foto: ANDREI JAVNAŠAN

VALITSEMINE • Riigihalduse minister Arto Aas kohtus teisipäeval Väimelas Võrumaa omavalitsusjuhtidega, et tutvustada maavanema kandidaati. Omavalitsusjuhid olid kandidaadiga päri ja Võrumaal jätkab pärast valitsuse heakskiitu Andres Kõiv.

Sama lugu on Valgamaal, kus maavanemana jätkab Margus Lepik.

„Maakonna tuleviku nimel on oluline, et jätkuks ettevõtluskeskkonna arendamine ja koostöö haldusreformi edukaks läbiviimiseks,” põhjendas riigihalduse minister Arto Aas kandidaatide valikut, „see on ka põhjus, miks esitasin Võru ja Valga maavanema kandidaatideks inimesed, kes on kohaliku eluga kõige paremini tuttavad ja on siiani oma tööga hästi hakkama saanud.”

Aas ütles pärast Võru- ja Valgamaal käimist, et tutvustas kandidaate ka omavalitsusjuhtidele, et kuulata arvamusi tulevaste maavanemate kohta. „Kohtumise tulemusel on mul hea meel, et olime nii linnade kui ka valdade juhtidega ühisel meelel ja saan juba kohaliku toetusega viia kandidaatide nimed valitsusse heakskiitmiseks,” lisas riigihalduse minister.

Võru maavanema kandidaat Andres Kõiv on lõpetanud Eesti põllumajandusülikooli piimatehnoloogia erialal ja kaitses 1998. aastal magistrikraadi ökonoomika ja ettevõtluse erialal. Enne maavanemaks saamist 2010. aastal töötas Kõiv Lõuna-Eesti haiglas haldusdirektorina ja enne seda Võru linnavalitsuses abilinnapeana.

Valga maavanema kandidaat Margus Lepik omandas kõrghariduse Tallinna tehnikaülikoolis aparaadiehituse erialal. Ta on pikalt osalenud Valga linna juhtimises, olles linnavolikogu liige aastatel 1996–1999 ja linnapea aastatel 1999–2007. Lepik on juhtinud Eesti Linnade Liitu. Ta kuulus riigikogu XI koosseisu kuni Valga maavanemaks saamiseni 2010. aastal.

Maavanema nimetab ametisse valitsus. Maavanem esindab maakonnas riigi huve, hoolitseb maakonna tervikliku ja tasakaalustatud arengu eest ning juhib maavalitsuse tööd. Maavanema ametiaeg kestab viis aastat.{fcomment}

20 PÄEVA ENIMLOETUD