Menu

Võru maavanem Andres Kõiv lahkub ametist

  • Kirjutas Võrumaa Teataja

Võru maavanem Andres Kõiv

25. oktoobril, on Võru maavanem Andres Kõivu viimane tööpäev. Kõivu volitused maavanemana lõpevad seoses tema asumisega Võru linnavolikogu liikmeks.

Kõiv oli maavanem seitse aastat - ta asus ametisse 14. juunil 2010. aastal.

„Mis seal salata – minna ei ole lihtne. Võru maakonna hea käekäik läheb mulle väga sügavalt korda. Nende ametis oldud seitsme aasta jooksul olen läbinud sadu tuhandeid kilomeetreid ning avanud kümneid tuhandeid uksi, et näidata riigile Võrumaa potentsiaali ning suunata protsesse, mis toetaksid maakonna arengut. Paraku on nii, et ilma kohapealse panuseta ei nähta pealinnas riiklike otsuste mõju kaugematele piirkondadele,“ sõnas Kõiv.

„Alles see oli, kui peeti plaani Kaitseväe Lahingukool Võrust ära kolida või kui sündis kavatsus B-kategooria sõidueksameid Võru asemel Tartus vastu võtma hakata,“ meenutas ta.

„Olen aru saanud, et ilma kohapealse isikuta, kellel on voli maakonna nimel läbi rääkida, on selliseid negatiivseid arenguid praktiliselt võimatu takistada. Minu soov on, et maavalitsuse, Võrumaa Arenguagentuuri ning Võrumaa Omavalitsuste Liidu baasil loodud arenduskeskus leiaks endale jõulised ja pühendunud juhid, kes ei jääks vaid oma kinganinasid imetlema, vaid oskaksid märgata ja mõjutada ka suuremaid protsesse ning adekvaatselt prognoosida nende mõjusid maakonna käekäigule.“

Kõivu hinnangul on haldusreformijärgse Võrumaa ees kaks suurt küsimust, mis viimase aasta jooksul on üles kerkinud.

Esiteks, kas Võru- ja Põlvamaal on mõistlik jätkata kahe eraldi maakonnana või oleks nende maakondade tänast lõimumist arvestades mõistlik teha ettepanek maakondade ühendamiseks.

Ning teiseks, kas haldusreformi tulemusena saavutatud omavalitsused on optimaalsed ning kas nendes piirides suudetakse täita seatud eesmärke või tuleks kaaluda Võrumaa ühinemist üheks omavalitsuseks.

„Aitäh kõigile, kellega koos oleme Võrumaa asja ajanud,“ sõnas Kõiv. 
 
Aasta lõpuni täidab maavanema ülesandeid maasekretär Eveli Kuklane.

1. jaanuarist lõpetab Võru Maavalitsus, nagu ka teised maavalitsused üle Eesti, tegevuse.

Kommentaarid   

0 #1 arvaja 2017-10-26 00:51
kae ku hoste, saigi vallale ja lätt tüükotusit tegemä. Põlva umast ka pää vallale. Olõi sukugi hallo, võinu varõmgi är minnä.
Tsiteeri | ebasobiv
-1 #2 kodukulud alla 2017-10-26 06:09
Suuremad protsessid ,väiksed kinganinad,adek vaatsed prognoosid,,jõu lised juhid ...
pimedusse langenud võrumaa ei saa IRL-ita.
Tsiteeri | ebasobiv
+6 #3 aff 2017-10-26 09:35
sisuhõre tühijutt nagu irl aastaid vatrab ja küllap vatrab veel natuke edasi ka. õnneks kõiv seda enam ei pea tegema ning avaliku ametiga kaasnevasse kõnetooli niipea ei pääse kui just kogemata kuhugi vallavanemaks ei kutsuta.
Tsiteeri | ebasobiv
+1 #4 Kurb 2017-10-26 09:42
Kurb kui viimane pilditulistaja lahkub pildilt.
:-x
Tsiteeri | ebasobiv
+3 #5 Al 2017-10-26 14:32
:lol: :lol: Tundub, et IRLil kahest pildiraamatust, kust ta ennast võõraste sulgedega kattis on väheks jäänud. Võrust ei ole keegi tahtnud ARKi ära viia, jutt oli ikkagi Põlva ARKist ja seda võiks meie armastatud maavanem ju teada. Mis puudutab Lahingukooli, siis selle säilitamine Võrumaal oli teada juba Tuliku ajal.
Tsiteeri | ebasobiv
-1 #6 valija 2017-10-26 16:25
minu ennustus kõivu suhtes läks täide,ei vaja rahvas seda irl i, huvitav,mida hakkavad tegema Kõiv ja Tulik ,mõlemad nüüd ilma tööta
Tsiteeri | ebasobiv
0 #7 Jüri 2017-10-26 18:27
Ei ole Tulik töötu ta nüüd Võro linna volikogu esimees.
Tsiteeri | ebasobiv
+4 #8 Võrukas 2017-10-26 20:33
Jüri kirjutas:
Ei ole Tulik töötu ta nüüd Võro linna volikogu esimees.

Kahjuks jah. Ülejooksmine ühest parteist teise ja teisest kolmandasse ...
Tsiteeri | ebasobiv
+1 #9 Guest 2017-10-26 20:37
valija kirjutas:
minu ennustus kõivu suhtes läks täide,ei vaja rahvas seda irl i, huvitav,mida hakkavad tegema Kõiv ja Tulik ,mõlemad nüüd ilma tööta

Pole see Tulik kuskilt töötu. Töötab juba aastaid lõuna eesti hooldekeskuses. Nii sama sooja tatti pritsida pole mõtet!
Küll ka Kõiv midagi tegema hakkab. Kui muidu ei saa, siis vana paks sõber tal juba teab, kuidas mitte midagi tehes ära elada.
Tsiteeri | ebasobiv
+4 #10 Priit 2017-10-27 10:18
Kõiv hakkab maal sigu pidama ja karja kasvatama, mees läheb juurte juurde
Tsiteeri | ebasobiv

LOE VEEL

LOE VEEL

15 PÄEVA ENIMLOETUD