Menu

.      

Uskumatud kaadrid: Võhandu maraton läks teele

  • Kirjutas Kalev Vilgats

Võhandu Maraton 2023 FOTOD JA VIDEO Aigar Nagel

Täpselt kell seitse hommikul kõlas stardipauk, mis lähetas 18. Võhandu maratoni osalejad sajakilomeetrilisele võistlusdistantsile. Juba paarkümmend minutit varem soovitati võistlejatel starti kiirustada ja esimesel võimalusel liikuda kalda juurest stradijoonele ning mitte jätta seda kõike viimasele minutile, sest nii võib starti hiljaks jääda. Võibolla seetõttu pani osa võistlejaid kärsitusest juba enne stardipauku minema. Signaali kõlades lõi „Võitmatu armaada“ aerud vette ja asus pealtvaatjate-kaasaelajate pasunatuutude, ergutushüüete ja -huilete saatel Võõpsu paadisadama poole teele.

Maratoni kodulehelt võis lugeda, et vahetult enne stardipaugu kõlamist oli kirjas 1153 paatkonda 24 riigist. Osaleb 2507 huvilist, neist 2068 meest ja 439 naist. Kõige enam oli veeteele minejaid Eestist - 2329.

Võrumaa Teataja helistas hoolimata varasest ja kargest ajast, mil päikegi alles tõusuteel, Võru abilinnapeale Sixten Sillale. Mis tunne on jälgida spordisündmust, millele ise kunagi sai alus pandud?

„Olen praegu Narvas Jüriöö jooksul. Jälgin veebist oma sõprade liikumist GPSi vahendusel. Kui täpne olla, siis maratoni algataja oli Hillar Irves, kes kutsus mind, et trass läbi sõita. Olin heameelega nõus, tundus selline põnev seiklus. Teeme ära. Väga uhke tunne on. Hillar rääkis juba tookord, et sellel rajal võiks olla niisugune äge võistlus. Mulle tundus see pisut uskumatuna, aga teades Hillarit, siis arvasin, et ta võib selle ära teha. See, kuidas ta Võhandu maratoni on vedanud, on täiesti unikaalne nähtus: selline ühe mehe show.

Mul on olnud kogu aeg vedada orienteerumisrida ja Võhandu maratoni olen saanud veidi mõne asjaga toetada. Mu poeg aitas omal ajal koostada trassikaardi, mida siiani kasutatakse, aga Hillar on maratoni ise ja oma klubiga vedanud,“ rääkis Sild.

Kõiki sõpru, kes on võistluse ajaks rentinud GPS seadmed, saab jälgida Sportrec kaardil. Meie jutuajamise ajal Sixten Sillaga hakkas maratoni kodulehel interaktiivne võistluse jälgimiskaart juba kajastama esimest edurivi: 18. Võhandu maraton oli hea hoo sisse saanud. Sportlik nädalavahetus Võrule ja tuhandetele inimestele on alanud.

VIDEO: Aigar Nagel

20 PÄEVA ENIMLOETUD