Menu

.      

Kubija vabaõhulaval on tulemas kaks suurt rahvapidu!

  • Kirjutas Võrumaa Teataja

Lõuna-Eesti memme-taadi rahvapeo kunstiline meeskond. FOTO: Aigar Nagel

Maikuus toimuvad nii Võru maakonna ühine laulu - ja tantsupidu "Võta aigu" kui ka Lõuna-Eesti memme-taadi rahvapidu “Metsast merele”. Kahel peol astub lavale kokku ligikaudu 3000 esinejat.

Esimesena toimub 20. mail Võru maakonna ühine laulu - ja tantsupidu "Võta aigu", mille pealavastaja on Tea Kõrs ning muusikajuht Signe Rõõmus. Seekordsel peol on rõhk maakonna kahel eriilmelisel kultuuriruumil, mida aitavad hoida eraldi peole lavastatud seto kultuuriplokk, mida lavastab Piret Torm-Kriis ja folklooriplokk, mida lavastavad meie armastatud tantsujuhid Kadri Mähar ja Inga Leelanss. Külla tulevad ka külaliskollektiivid Põlva-, Tartu- ja Harjumaalt. Peol esineb üle 2000 osaleja.

Voru maakonna ühine laulu - ja tantsupidu Võta aigu lavastusmeeskond

XIII Noorte laulu- ja tantsupeost tulenevalt lavastatakse eraldi tantsud ka pererühmadele. Orkestreid juhendab José Antonio Page Ramírez. Koore saadab maestro Riivo Jõgi poolt kokku pandud saateansambel. Peo korraldab Võrumaa Arenduskeskus.

Napilt nädal hiljem, 28. mail toimub aga Lõuna-Eesti memme-taadi rahvapidu “Metsast merele”. Kubija vabaõhulaval näeb kokku 83 eakate laulu-, muusika- ja tantsukollektiivi. Kokku astub lavale ligikaudu 880 esinejat Võru-, Põlva-, Valga- ja Viljandi maakonnast.

Peo loomingulisesse meeskonda kuuluvad Riina Kööts, Ere Kungla- Jalajas, Erja Arop, Endla Kersman, Silvi Jansons, Maie Pau, Marika Vaher ja Anu Tamm. Neile pakuvad tehnilist tuge Toomas Jalajas ja Kristi Vals.

Projektijuht Astrid Hurt on teinud suurepärase töö ning loodab väga ürituse igakülgset kordaminekut: "Soovin südamest, et pidu tuleks päikesega ja rõõmsa meeleoluga. Unistused metsast merele täituksid läbi laulu-, tantsu-, pillimängu ja sõna"

Et peolised saaksid maakonna suursündmustest parima kogemuse korraldati Võru Linnavalitsuse eestvedamisel 4. mail talgud, kus üheskoos Kubija vabaõhulava ja selle ümbrus korda tehti.

Mõlemad peod on tasuta!

LOE VEEL

20 PÄEVA ENIMLOETUD