Menu

2. jalaväebrigaadi tagalapataljoni üritusel oli koroonapositiivseid

  • Kirjutas BNS

Võrumaal peeti 21. detsembril 2. jalaväebrigaadi tagalapataljoni väliüritus, kus neli osalejat on praeguseks osutunud COVID-19 positiivseteks.

Väliüritusel viibis ka kolm Võru kiirabi töötajat, kes on tööl samuti kaitseväes ja kes on tänase teadmise järgi COVID-19 nakkusega, teatas kaitseväe peastaabi pressiesindaja teisipäeval BNS-ile. Lisaks on nakkuse kinnituse saanud veel üks üritusel osalenu. Rohkem üritusel osalenud inimestel nakkust tuvastatud ei ole.

Väliüritusel osales 45 tegevväelast ja tsiviiltöötajat, kelle nimekiri on esitatud Terviseametile. Üritus koosnes matkast ja lühikesest koosviibimisest, mis toimus kolmest küljest avatud varjualuses. Ürituse läbiviimisel järgiti kõiki tol hetkel valitsuse kehtestatud väliürituste ohutusnõudeid.

Kaitseväe juhataja kindralmajor Martin Heremi sõnul testitakse kõiki üritusel osalenuid COVID-19 suhtes. „Juhtunut tagantjärgi hinnates tuleb seda lugeda kahetsusväärseks,“ ütles Herem. 

Kommentaarid  

+12 #1 Linnakodanik 2020-12-30 08:49
Need kiirabi töötajad ei vääri oma nime, sellisel raskel ja keerulisel ajal võtta osa mingist peost, olles ise eesliini töötajad peaksid just nemad aru saama teo raskusest. Kahju et mõnedele pole veel mõistus praeguses olukorras pähe tulnud.
Tsiteeri | ebasobiv
+9 #2 m. hEREMILE 2020-12-30 10:28
Kaitseväe juhatajana peaksite suutma ohte ette näha, mitte vaid "tagantjärgi hinnata" ... seda suudab iga loll. Oli ju tungivalt soovitatud igasugused Jõuluüritused ära jätta!! Kuidas küll kaitsevägi saab nii madalal arengutasemel olla, et see ikka veel kohale ei jõua??
Palun avalikustada ürituse korraldajate nimed ja määratud karistused. krr
Tsiteeri | ebasobiv

LOE VEEL

LOE VEEL

15 PÄEVA ENIMLOETUD