EESTI ELU

Ametiühingute juht peab miinimumpalga kaotamise ideed ohtlikuks

Ametiühingute juht peab miinimumpalga kaotamise ideed ohtlikuks

Ametiühingute keskliidu (EAKL) juht Kaia Vask leiab, et miinimumpalga kaotamise või isegi selle regionaalse varieerimise idee on väga ohtlik.

"Hiljuti tuli väikeettevõtjaid ühendav Eesti Väike- ja Keskmiste Ettevõtjate Assotsiatsioon (EVEA) välja ettepanekuga kaotada Eestis üleriigiline miinimumpalk või asendada see piirkondlikega. Eesti Ametiühingute Keskliidu juhina pean seda ideed väga ohtlikuks. Just väikestes ja keskmise suurusega ettevõtetes pole töötajad tööandja omavoli eest sama hästi kaitstud kui suurtes firmades," kirjutab Vask EAKL-i kodulehel.

Miinimumpalk pole Vase sõnul loodud ettevõtjate kiusamiseks, vaid vajalik selleks, et ükski inimene ei peaks täiskohaga töötades elama vaesuses.

"Võiks ju arvata, et Eestis on palga maksmisega kõik korras. Kahjuks ei vasta see tõele. Paljud töötajad jäävad oma rahast ilma ja seda juhtub tihti. Tööinspektsioon nimetas 2024. aasta üheks silmatorkavamaks trendiks töövaidluste kasvu, eriti palju rikkumisi esines väikestes ja keskmise suurusega ettevõtetes. Neis kas viivitati töötasude maksmisega või jäeti need üldse maksmata. Nõuete kogusumma ulatus 18,2 miljoni euroni," meenutab Vask.

Juunis registreeriti 749 sündi

Juunis registreeriti 749 sündi

Siseministeeriumi rahvastiku toimingute osakonna andmetel registreeriti juunis Eesti perekonnaseisuasutustes kokku 749 sündi, neist 343 tütarlast ja 406 poisslast; möödunud aastal juunis oli sünni registreerimisi 800.

Kaksikuid registreeriti kaheksa paari, neist üks paar poisse, kolm paari tüdrukuid ja neli segapaari.

Agressorriigi kodanik pääses Eesti rallil starti

Agressorriigi kodanik pääses Eesti rallil starti

Lõuna-Eesti rallil Iisraeli esindajana osalenud, kuid seal avarii tõttu katkestanud Sergei Ugeril on ka Venemaa kodakondsus, ent sellegipoolest pääses ta siin starti, kirjutab Postimees. FOTO: Aigar Nagel

Eesti riik otsustas juba kolm aastat tagasi, pärast Venemaa kallaletungi Ukrainale, et agressorriigi sportlastel puudub õigus siin võistelda.

Kuid Eestis peetud autorallide protokollid näitavad, et Uger, kes keeras Lõuna-Eesti ralli teise võistluspäeva esimesel katsel oma Ford Fiesta salakavalas kurvis üle katuse, on tänavu osalenud ka Otepää talverallil ning teinud Eestis 2022. aasta kevadest saadik kaasa veel kuraditosinal rallil, sealhulgas kolmel korral Rally Estonial.

Lõuna-Eesti ralli korraldajate esindaja Rauno Paltser ütles, et nad ei teadnud, et Ugeril on ka Venemaa kodakondsus. "Meie andmetel on tegemist Iisraeli kodakondsega," ütles ta.

Eesti Autospordi Liidu meediajuht Kristjan Sooper lausus samuti, et nad ei teadnud Ugeri kahest kodakondsusest, sest EALi kasutuses on dokumendid, mis tõendavad tema Iisraeli kodakondsust.

Postimees kirjutas 4. juunil ehk kuu enne Lõuna-Eesti rallit, et 58-aastasel Ugeril on Iisraeli ja Venemaa topeltkodakondsus. Seal loos ütleb ta ise sõna-sõnalt nii: "Mul on Vene kodakondsus." Samas väitis ta, et pole kümme aastat Venemaal käinud, kuigi väidetavalt kuulub talle – Vene äriregistri järgi Küprosel registreeritud firmale – 11 miljoni euro suuruse aastakäibega mineraalveetehas Šiškin Les, mille kodulehel on Uger märgitud direktoriks.

Vaatamata tõsiasjale, et tal on Otepää kandis talu ja Tartumaal Soinastes ärihoone, ei ole politsei- ja piirivalveamet andnud Ugeri sõnul talle Eestis tähtajalist elamisluba.

Uger sattus meedia huviorbiiti tänu sellele, et on Võrumaale Väimelasse Eesti suurimat mineraalveetehast kavandava ettevõtte Cone Forest omanik. Kohus peatas tema plaanide elluviimise seal.


 


 

LOE VEEL


 


 


 


 

  

 

20 PÄEVA ENIMLOETUD