Menu

Töötajate nappus tekitab haiglates ärevust

  • Kirjutas BNS

Lõuna-Eesti haiglates minnatakse alanud nädalale vastu murelikult, kuna nii Valga haiglas kui Võrus asuvas Lõuna-Eesti haiglas ollakse hädas meedikute puudusega, kirjutab Lõuna-Eesti Postimees.

«Olukord on väga ärev,» tunnistas Valga haigla juhataja Margus Ulst. «Nakatumisnäitajad on Valgamaal jõudmas suurlinnade tasemele, väga palju liigub ringi haigusnähtudeta viirusekandjaid, kes tahtmatult nakkust edasi kannavad.»

Mitu Valga haigla töötajat on tema kinnitusel andnud positiivse koroonaproovi ning nendega mitu päeva koos töötanud kolleegid on pidanud jääma eneseeraldusse. «Praegu on kolm kollet, kõige suurem väljalangemine on kiirabis,» lisas Ulst.

«Ongi juba keeruline, aga mitte haigete arvu mõttes,» hindas Lõuna-Eesti haigla juht Arvi Vask. «Koroonaosakonnas on praegu kuus patsienti, aga meil on haigestunuid ja kontaktseid haiglapersonali hulgas.»

Reedese seisuga oli Lõuna-Eesti haigla töötajate seas viirusest puretud tosin meedikut, lisaks kolm kiirabitöötajat. «Tegeleme personali ümbersuunamisega, õnneks on kiirabipersonali hulgas toimunud nakatumine lahenemas ja enamik inimesi tööl tagasi. Praegu on kiirabist kodus veel ainult kolm inimest ja ka nemad peaksid tulevast nädalast rivis olema,» selgitas Vask reedel.

Kui Lõuna-Eesti haiglas loodi Covid-19 haigetele detsembri alguses eraldi nakkusosakond, siis sarnane osakond plaanitakse luua ka Valga haiglas. «Lõuna meditsiinistaabi korraldusel oleme loomas niinimetatud musta osakonda, kuhu Covid-patsiente isoleerida ja kus neid väheses mahus ravida,» ütles Ulst, kuid tõdes samas: «Osakond võib küll olla, kuid probleem on personali nappus. Seal on vaja topeltpersonali, sest nakkustsoonis töötatakse kolmetunnilistes vahetustes.»

Nakkusosakonna käigushoidmiseks tuleb Ulsti sõnul muid tegevusi kärpida, see tähendab vähendada plaanilist haigete ravi. «Seal on umbes kaks korda rohkem personali vaja, sest töötatakse täisvarustuses ja inimene ei saa üle kahe-kolme tunni selles varustuses töötada,» on varem kinnitanud ka Vask. «Vahepeal peab tulema osakonnast välja, mis tähendab, et õenduspersonal peab olema duubeldatud. Selles mõttes on see hästi ressursimahukas.»

Põlva haiglas näivad olevat asjad esialgu hästi. «Meil praegu viiruse tõttu töötajaid isolatsioonis pole, seega tööjõu probleemi ei esine,» kinnitas haiglajuht Margot Bergmann Lõuna-Eesti Postimehele.

LOE VEEL

LOE VEEL

20 PÄEVA ENIMLOETUD