Menu

Võru elanikud saavad esitada ettepanekuid kaasavasse eelarvesse

  • Kirjutas BNS

FOTO: Aigar Nagel

Võru linn alustab tänavu esimest korda kaasava eelarve protsessi, mille raames saavad linlased esitada esmaspäevast kuni märtsi lõpuni ideid linna elu edendamiseks.

Võru volikogu kinnitas selle aasta kaasava eelarve mahuks 20 000 eurot, teatas linnavalitsuse pressiesindaja.

"Kõigil linnakodanikel on õigus pakkuda välja idee, mis tema hinnangul oleks tarvis linnaruumis teha või kuidas kaasava eelarve raha muul moel kasutada," ütles linnapea Anti Allas. "Arvestama peab idee pakkumisel, et huvitatud isikute ring oleks võimalikult suur, kuid võib välja pakkuda ka väikese huvigrupi idee, mis just nendele inimestele väga oluline on. Idee lahendus peab olema kasutatav avalikult ja tasuta. Kindlasti saab idee rohkem hääli kui on lisatud piisavalt illustratiivset materjali fotode ja jooniste kujul."

Oluline on ka idee teostatavus ja eelarve. Linnavalitsus eeldab, et idee on võimalik ellu viia hiljemalt järgmise aasta lõpuks. Projekti eelarve võib ületada 20 000 eurot juhul kui esitajal on olemas kaasrahastajad. Eelarve peaks olema esitatud võimalikult detailselt, et otsustajad saaks veendumuse vahendite piisavusest.

Idee esitamiseks tuleb täita kaasava eelarve vorm, mis on kättesaadav Võru linna veebilehelt ja linnavalitsuse infosaalist.

Esitatud ideedele korraldab linnavalitsus hääletuse, hääletamine toimub 19. aprillist 2. maini. Hääletada saavad kõik vähemalt 16-aastased linnakodanikud, kes identifitseeritakse. Hääletamine toimub elektrooniliselt Võru linna veebilehel www.voru.ee . Neile, kellel pole võimalust hääletada kodus, luuakse Võru linnavalitsuse infosaalis toetavad tingimused. Kaasa tuleb võtta ID-kaart.

LOE VEEL

LOE VEEL

20 PÄEVA ENIMLOETUD