Menu

RTK avab Kagu-Eesti väikeettevõttetele arendustegevuse toetusvooru

  • Kirjutas BNS

Võru keskväljak 26.03.2021  FOTO: Aigar Nagel

Rahandusministeerium ja Riigi Tugiteenuste Keskus (RTK) avavad 1. aprillil taotlusvooru, millest saavad toetust taotleda Valga, Võru ja Põlva maakonnas tegutsevad väikeettevõtjad oma tegevuse edasiarendamiseks.

Riigihalduse ministri Jaak Aabi sõnul on toetus oluline selleks, et anda tõuge ettevõtluse arengule ja mitmekesisemate töövõimaluste tekkele Kagu-Eestis. "Meie jaoks on oluline anda tublidele ja töökatele ettevõtjatele võimalused ellu viia ideid, kuidas oma tegevusega uuele tasemele jõuda," kommenteeris Aab pressiteates.

Minister lisas, et eelkõige annab toetus võimaluse säilitada ja luua uusi töökohti kõrgema lisandväärtusega ja parema palgaga. 

Kagu-Eesti ettevõtluse arengu toetusmeede avatakse kolmandat korda. RTK elu- ja ettevõtluskeskkonna talituse juhataja Lauri Alveri sõnul on paljud toetuse saajad seni kasutanud toetust ettevõtte tootmisvõimekuse kasvatamiseks.

"Selle toetusmeetme puhul on tavapärane, et ettevõtjad soovivad soetada moodsaid tööstusseadmeid, laiendada tootmishooneid ning tõsta ekspordivõimet," selgitas Alver.

Alver tõi näiteks, et eelmisel aastal rahastas RTK projekti, mis võimaldab Võrumaa mööblitootjal muuta tootmist tõhusamaks ja suurendada kohaliku tooraine kasutust. "Põlvamaal aga toetasime projekti, mille abil saab toetuse saaja valmistada uuenduslikke loodussõbralikke pakendeid," lisas ta. 

Toetuse minimaalne suurus on 10 000 eurot ja maksimaalne suurus on 50 000 eurot, kalamajandusliku vähese tähtsusega abi andmisel on toetuse maksimaalne suurus 30 000 eurot. Toetuse maksimaalne määr on 60 protsenti kuludest.

RTK võtab taotlusi vastu tänavu 17. maini.

Toetusmeedet rahastab rahandusministeerium Kagu-Eesti programmist.

LOE VEEL

LOE VEEL

20 PÄEVA ENIMLOETUD