Menu

Mullu müüdi üle 22 000 uue sõiduauto

  • Kirjutas BNS

Maanteeameti andmetel müüdi 2021. aastal kokku 22 609 uut sõiduautot, mida on 3330 võrra ehk 17,3 protsenti rohkem kui aasta varem samal perioodil. 

Kõigist uutest sõiduautodest moodustasid Toyotad ligikaudu 17 protsenti 3852 sõidukiga. Järgnesid Škoda 3156 sõiduauto ja Volkswagen 1959 sõidukiga.

N1 kategooria tarbesõidukeid müüdi eelmisel aastal kokku 4184. Enim müüdud oli Renault 721 sõidukiga. Järgnesid Citroën 716, Toyota 710 ja Peugeot 628 sõidukiga.

Toyota müüja Elke Grupi tegevjuhi Taavi Lepiku sõnul on automüük teinud pandeemia aastale vaatamata tubli kasvu, mille tingis peaasjalikult tarbijate hea majanduslik seis ning kindlustunde kasv.

"2021 aasta majanduskasv oli tugev ja seeläbi ka nõudlus uute autode järele suur. Müüginumbrid oleksid olnud isegi mõnevõrra suuremad, kui poleks olnud kiibikriisist tekkinud tõrkeid uute autode tarnetes," sõnas Lepik ning lisas, et alanud aasta tõotab tulla järjekordne kasvuaasta, sest kiibikriisi mõju on oluliselt vähenemas.

Kiibikriisi eelsesse aega naasmist Lepik siiski lähiaastatel ei näe ja usub, et edukamatel automüüjatel laoautosid enam tõenäoliselt ei teki ning automüük jääb tellimuste põhiseks. 

Samuti on oodata nii hübriidautode kui ka elektriautode osakaalu suurenemist kogu müügist kõikide autotootjate puhul, sest sel aastal on turule tulemas mitmeid uusi hübriid- ja elektriautosid.

LOE VEEL

LOE VEEL

20 PÄEVA ENIMLOETUD