Menu

Eestist Venemaa eest sõtta minejaid ootab kriminaalkaristus

  • Kirjutas BNS

Peaminister Kaja Kallas FOTO: Aigar Nagel

Peaminister Kaja Kallase sõnul ootab kriminaalkaristus neid, kes peaksid minema Eestist Venemaa eest Ukrainasse sõdima.

Kallase on meeleheitel Venemaa asunud vaba maailma hirmutama, muuhulgas ka tuumarelvaga, kuid sellele ei tohi alluda.  "Kui Venemaa ei suuda saavutada edu lahinguväljal, siis nad ähvardavad tuumarelvadega, kuid oluline meie jaoks on see, et me ei tohi lasta sellel hirmutamisel mõjuda ja ennast halvata," rõhutas Kallas neljapäeval valitsuse pressibriifil.  

"Me ei tunnista kunagi neid Venemaa lavastatud libareferendume ega Ukraina alade annekteerimist. Tuumarelvaga hirmutamise eesmärk on aga panna maailm loobuma Ukraina toetamisest ja Venemaa vastastest sanktsioonidest," rääkis Kallas. 

Tema sõnul vaba maailm ei heitu ja jätkab Euroopa julgeoleku ning rahvusvahelise õiguse põhimõtete järgimist ja kaitsmist. "Jätkame ka koostööd laiemas Atlandi-üleses kogukonnas ning jätkame agressiooni kulude tõstmist. Seisame kindlalt Ukraina kõrval," ütles Kallas.

Ta tõi esile, et ka NATO on tuumajõud, kuid erinevalt Venemaast ei ähvarda allians tuumarelvaga. "Ukrainlased on tõestanud, et tänu välisabile on sõda võidetav. Nad on kasutanud meie sõjalist abi väga oskuslikult ja sihikindlalt ja abi tuleb suurendada," ütles Kallas.

Tema sõnul on Venemaa sammud tekitanud ärevust ka Eesti ühiskonnas, kuid jätkuvalt saab kinnitada, et praegu otsest sõjalist ohtu Eestile ei ole. "Kui Eestis peaks elama mõni Venemaa kodanik, kes kaalub Venemaa eest sõtta minekut, siis see on kriminaliseeritud ja on kuritegu. Ja meie seda ei andesta," rõhutas Kallas.

Rikkujat ootab Kallase sõnul kuni viieaastane vangistus, elamisloa tühistamine ning naturalisatsiooni korras antud Eesti kodakondsus võidakse samuti ära võtta. 

LOE VEEL

LOE VEEL

20 PÄEVA ENIMLOETUD