Menu

Päästeamet kontrollib koolides ja lasteaedades tuleohutust

  • Kirjutas Võrumaa Teataja

Kooliaasta alguses võtavad päästeameti ohutusjärelevalve osakonna inspektorid üle Eesti ette kontrollkäigud haridusasutustesse.

17.-21. septembrini kontrollitakse massilise reidi raames koolides ja haridusasutustes tuleohutust. Kontrollitakse nende hoonete tuleohutusalast seisukorda, et maandada tulekahjuriske ja et õnnetuse korral oleks võimalik hoonest ohutult väljuda. 

Päästeameti ohutusjärelevalve osakonnaeksperdi Rain Põllu sõnul on haridusasutuste kontrollkäigud päästeameti jaoks kõige suurema tähtsusega. „Oleme usaldanud oma kalleima vara, oma lapsed, võõrastesse kätesse. Loomulikult tahame me lastevanematena veenduda, et nad on hoitud ja et neil on igati turvaline seal viibida. Ohutus peab olema sellistes asutustes primaarne,“ seletas Rain Põllu reidide olulisust.

Põllu lisas, et iga hoone valdaja on ohutuse eest ise vastutav ning nõuded peaks hoolimata lähenevatest kontrollkäikudest olema täidetud igapäevaselt. Tulekahju korral saavad esmapilgul ohutuina näivatest esemetest takistused, mis segavad operatiivset väljapääsu. „Inspektor ei ole selleks, et turvalisust luua, vaid selleks, et jälgida, kas kõik nõuded on täidetud hoonete valdajate poolt. Kui peaks õnnetus juhtuma, on kasu vaid korras olevatest ja hästi töötavatest tulekahju avastamise seadmetest,“ rääkis Põllu. 

Tema sõnul on väga oluline roll ka lapsevanematel, kes käies koolis või lasteaias saavad anda enda panuse laste keskkonna ohutumaks muutmisel. Kui keegi märkab tuleohutusega seonduvat murekohta, siis tuleb anda sellest kooli või lasteaia juhtidele märku, kes saavad olukorra esimesel võimalusel lahendada. 

Tegemist on päästeameti selle aasta esimese reidiga haridusasutustesse. Varasemalt on päästeamet korraldanud kontrollkäike kortermajadesse ja hoolekandeasutustesse.  Aasta teises pooles on plaanis kontrollkäigud kaubanduskeskustesse ja kortermajadesse.

LOE VEEL

LOE VEEL

15 PÄEVA ENIMLOETUD