Menu

Sündimas on uus Võru kaanefoto – miljonivaatega avarate korteritega elamu Tamula kaldal

Võru gaasianalüsaatorite tehase peakorpus valmis 30. juunil 1962. aastal ja kohe sai sellest Võru linna kaanefoto. Kindlasti joonistavad arhitektid kortermajale sellise fassaadi, mis pilku püüab ja taas Võru linna kaanefotoks sobib. Foto: ANDREI JAVNAŠAN

• 30. juunil 1962. aastal valminud tehasehoone ehitatakse kolme miljoni euro eest korterelamuks •

PILDIGALERII VISIOON • Eile ennelõunal oli Võrus Multipaneeli arendusjuht Mait Kuusik, kes koos Multipaneeli juhi ja omaniku Rait Kuusikuga ostsid aasta alguses endise, üle poole sajandi tagasi valminud Võru gaasianalüsaatorite tehase peahoone Kreutzwaldi tänaval Tamula kaldal.

Endine tehasehoone oli pikki aastaid müügis. Möödunud aasta sügisel sõlmiti eelleping ja tänavu jaanuaris sai hoone omanikuks Tartu firma OÜ Multipaneel.

Eile hommikul arutati Võrus, kuidas võtta 108 meetri pikkune kolmekorruseline hoone kõige paremini G4S valve alla. Lähinädalatel algavad objektil ettevalmistustööd ehituseks.

„Loodame, et juba maikuus saame alata fassaaditöödega,” ütles Mait Kuusik eile Võrumaa Teatajale. „Meie huvi on tööd lõpetada  järgmise aasta kevadsuvel, kuid kõik oleneb lõpuks sellest, kui innukalt siia kortereid ostetakse.”

Kommentaarid   

0 #41 maiks valmis 2017-11-21 19:56
objekti koristamine võttis aasta,huvitav kaua ehitamisele kulub?
korterid pidid olema enamuses bronnitud ja inimesed ootavad siis inimesi või?
Tsiteeri | ebasobiv
+1 #42 Pohhui Weeter 2017-11-22 15:49
Vahepeal on selgunud, et kolmandal korrusel kus õlgelemente meisterdati, oli ka toodetud seadmete testimine, milleks kasutati termo- ja rõhu kambreid, mille hädavajalikuks osaks oli hunnik termomeetreid. Palju neist töö käigus põrandale pudenes, ei tea täpselt keegi. Oletatavasti nädalas tükki mitu. Pole vist tarvis arvamismängu mängida, et taibata, kuhu neis kasutatud elavhõbe plehku pani. Eks ta ikka kõikvõimalikess e pragudesse puges ning kükitab seal siiani. Ega ta siis nii ergas materjal ka ole, et kuhugi kaugematele/par ematele jahimaadele putkaks. Ok. Tegemist pole mürgise metalliga. Neelad juhtumisi alla ja tuleb sama targalt kolinaga välja. Küll aga on mürgine tema aur, mida ta tassakeste ümbruskonda levitab ... .
Tsiteeri | ebasobiv
+1 #43 ussss 2017-11-25 11:55
tee äärest leitud rahad mis viga ehitada.sa vaata parem ,punased siia elama ei tule.surnu tervitab.
Tsiteeri | ebasobiv
0 #44 ahzoo 2017-11-25 19:24
no tehke haiged krr krr krr promojad endile selgeks MIS ASI ON MILJONIVAADE... .absurdini...ka s arvate et selle üdini kemikaalidega läbi imbunud seintega saate küll MILJONIVAATE... kas järv on mingi miljonivaade...
Tsiteeri | ebasobiv
+3 #45 Huviline 2017-12-08 09:26
Midagi toimunud ka on ehituses? Tahaks täitsa teada, millised need korterid võiksid tulla ja mis hinnaga.
Tsiteeri | ebasobiv
+2 #46 keeluaja kuningas 2017-12-09 07:12
Huviline kirjutas:
Midagi toimunud ka on ehituses? Tahaks täitsa teada, millised need korterid võiksid tulla ja mis hinnaga.

miljonivaade võrus on võpistikus joodikud..
Tsiteeri | ebasobiv
-1 #47 Guest 2017-12-14 13:29
Õnneks tehakse ka Kreutzwaldi tänavale makeover.
Tsiteeri | ebasobiv

15 PÄEVA ENIMLOETUD