Menu

Eestis on koroonaviiruse tõttu surnud 19 inimest

  • Kirjutas Võrumaa Teataja

Viimase ööpäeva jooksul analüüsiti Eestis 864 COVID-19 viiruse testi, millest 11 osutusid positiivseks ning ööpäevaga suri Kuressaare haiglas neli patsienti, kokku on praeguseks surnud 19 inimest. 

Rahvastikuregistri andmetele tuginedes tuli ööpäevaga enim uusi koroonaviiruse juhte juurde Harjumaal (6), Saaremaal (3) ja Ida-Virumaal (2).

6. aprilli hommiku seisuga vajab Eestis uue koroonaviiruse tõttu haiglaravi 129 inimest (55 naist ning 74 meest), kellest 14 on juhitaval hingamisel. Haiglatest on välja kirjutatud 62 inimest. COVID-19 tõttu suri viimase ööpäeva jooksul 4 Kuressaare Haiglas ravil viibinud patsienti:  60- aastane ja 72-aastane mees ning 78-aastane ja 86-aastane naine. Kokku on Eestis COVID-19 viiruse tõttu surnud 19 inimest.

Eestis on kokku tehtud 21 866 testi, nendest  1108 ehk viis protsenti olid positiivsed. Nendest 38 protsenti on Saare maakonnast ja 31 protsenti Harju maakonnast. Koroonatestide täpsemat statistikat saab vaadata aadressilt www.terviseamet.ee/koroonakaart.

Tervise ja heaolu infosüsteemide keskus teatas, et esmaspäeval kella 7-se seisuga oli laekunud viimase 24 tunni kohta kokku 864 esmakordse testi tulemust, millest positiivseks osutusid 11. Negatiivseid tulemusi laekus 853. Keskuse poolt tehti laekunud andmetele kvaliteedikontrolli ning ei tuvastatud kõrvalekaldeid standarditest. Kõigi laekunud tulemuste koondarv korreleerub 29. märtsiga, mil laekus 852 testi tulemust.

Seoses riigis välja kuulutatud eriolukorraga kehtib esialgu 1. maini kõigis sotsiaalhoolekandeasutustes, haiglates ja kinnipidamisasutustes külastuskeeld. COVID-19 nakkuse leviku takistamiseks peatati plaaniline ravi väljaspool riiklikku haiglavõrku. Eraraviasutused ja hambaravikliinikud jätkavad ainult vältimatu abi pakkumist. Plaaniline ravitegevus peatatakse, et tõkestada nakkuse levikut ning hoida kokku isikukaitsevahendeid. Juba alustatud plaanilise ravi lõpuleviimise otsustab arst koos patsiendiga, hinnates igat üksikut juhtu. Lõpuni  peab viima plaanilised tegevused, mille katkestamine seaks ohtu inimese tervise.

Lisainfot leiab terviseameti temaatiliselt kodulehelt www.terviseamet.ee/uuskoroonaviirus ja Terviseameti Facebookist.

Eriolukorda puudutavatele küsimustele leiab vastused valitsuse kodulehelt  www.valitsus.ee/et/eriolukord#KKK.

LOE VEEL

15 PÄEVA ENIMLOETUD