Menu

Avatud talude päeval osaleb tänavu ligi 300 talu

  • Kirjutas BNS

Tuleva nädala lõpus peetaval üle-eestilisel avatud talude päeval avab külastajatele uksed ligi 300 talu ja maaettevõtet üle Eesti.

Tänavu kuuendat korda peetaval  avatud talude päeval avab pühapäeval, 19. juulil külastajatele uksed kokku 282 talu ja maaettevõtet üle Eesti, kolmveerand neist on avatud ka laupäeval, 18. juulil, edastas maaeluministeerium.

Harjumaal võtab avatud talude päevast osa 41 ning Pärnumaal 37 talu, Tartumaal 29 ning Saaremaal 27 talu. Paarikümne ringis talusid on avatud Lääne-Virumaal, Viljandimaal ja Võrumaal. 220 talu ootab külalisi ka laupäeval, 18. juulil, kõik talud on avatud 19. juulil. Osalejatest avavad oma uksed esimest korda 50 talu ja maaettevõtet.

Ürituse korraldamisel tuleb arvestada COVID-19 viiruse levimisohuga ning viirusest tulenevad piirangud kehtivad nii taludele kui ka külastajatele.

„Ka järgmise nädala lõpus toimuval avatud talude päeval tuleb hoida distantsi ja järgida hügieenireegleid – tuleb tagada kätepesuvõimalus või siis käte desinfitseerimisvahendi olemasolu," ütles maaeluminister Arvo Aller ning kutsun talude külastajaid üles oma desinfitseerimisvahendeid kaasa võtma.“

Alleri sõnul peab samuti jälgima, et ruumide täituvus ei ületaks 50 protsenti ning üritusel ei viibiks korraga üle 1000 inimese – viimane ei tohiks samas avatud talude päeval probleemiks kujuneda. 

„Suurepärane uudis on see, et hoolimata vahepealsest eriolukorrast jätkuvad ettevalmistused avatud talude päeva toimumiseks algselt plaanitud ajal ning sündmusest võtab osa samas suurusjärgus talusid ja maaettevõtteid kui mullu,“ lausus Aller. „Viimased kuud on koroonaviiruse mõju tõttu olnud keerulised ka maaettevõtjate jaoks ning erinevad piirangud on mõjutanud nii tootmist kui ka müüki. Avatud talude päev pakub muu hulgas hea võimaluse pakkuda otse oma õues eestimaist toitu ja kaupa tuhandetele perekondadele, kes sel nädalalõpul Eesti maapiirkondasid avastavad.“

Avatud talude päeva avaüritus toimub tänavu Eesti Simunas. 

LOE VEEL

LOE VEEL

20 PÄEVA ENIMLOETUD