Menu

.      

Tsahkna: Võrumaa on maakonnaarengu ühtlase suunamise heaks näiteks

Margus Tsahkna  FOTO: Facebook

Isamaa ja Res Publica Liidu (IRL) esimehe Margus Tsahkna sõnul on Võrumaa heaks näiteks, kuidas saavutada maakonna arengu suunamisel terviklik vaade, mitte eelisarendada üht või teist omavalitsust.

"Kogu Võrumaa huvides töökohtade loomine on pikas vaates väga arukas valik, mille tegemine on maavanem Andres Kõivult nõudnud harjumuspäraste mustrite muutmist ja suurt selgitustööd," ütles Tsahkna laupäeval IRL-i Võru piirkonna juhatuse koosolekul. "On selge, et ainult mehhaaniliselt tehtav haldusreform kukub läbi. Selleks, et saavutada inimeste jaoks sama kuluga paremat teenust, tuleb ennekõike soodustada omavalitsuste sisulist koostööd."

"Maale kiire interneti toomise eest võideldes on kolm Kagu-Eesti maakonda näidanud, et kolme maakonna ühise arengustrateegiaga saavutatud koostööl on väga praktiline sisu," rääkis Tsahkna. Ta avaldas heameelt, et piirkondlik koostöö on suutnud panna Võrumaa ja Kagu-Eesti end paremini kehtestama.

"Tallinnasse on kuulda ainult jutt, mida räägitakse ühiselt ja selgelt, selles osas on Kagu-Eesti astunud viimastel aastatel tubli sammu edasi," sõnas Tsahkna.

Ta avaldas lootust, et nii järgmisel aastal toimuvatel presidendivalimistel kui ka ülejärgmisel aastal toimuvatel kohalikel valimistel kasvab omavalitsuste ja maakondade tasandite huvidest lähtuva poliitika tähtsus ning erakondade mõju väheneb veidi.

Tsahkna tervitas Andres Kõivu jätkamist IRL-i juhina Võrumaal, pidades Kõivu tegevuses väga oluliseks omavalitsuste koostöö tugevdamist ning edenevat koostööd Valga ja Põlva maakondadega.{fcomment}

LOE VEEL

LOE VEEL

20 PÄEVA ENIMLOETUD