Menu

Politsei võttis rahurikkuja kõlarid ajutiselt hoiule

  • Kirjutas Võrumaa Teataja

Politsei lõpetas nädalavahetusel ühes Põlva kortermajas peetud lärmaka koosviibimise, konfiskeerides ajutiselt rahurikkuja kolm kõlarit. 

Pühapäeva õhtul pisut enne kella üheksat tuli politseile teade, et Põlvas Piiri tänava kortermajas on terve möödunud öö ja päeva kestnud pidu ja valjult mängiv muusika on juba pikalt häirinud majaelanike rahu, teatas Lõuna prefektuur BNS-ile. Politseipatrull leidis korterist eest viis inimest, kes korrakaitsjate saabudes laiali läksid ning peo lõpetasid.

Pisut enne kella nelja öösel sai politsei samasse kohta uue samasisulise väljakutse. Kuna seesolijad korteri ust ei avanud, kasutati korteriukse avamiseks päästeameti abi. Korterisse sisenedes leidis politsei eest kolm magavat meest ning arvutiga ühendatud kõlarid, mis valjult muusikat mängisid. Kuna korteri peremees ei olnud eelnevalt korduvatele hoiatustele reageerinud, otsustas politsei öörahu huvides kõlarid ühes juhtpuldiga kaasa võtta. Samalt mehelt on politsei eelnevalt ära võtnud ka muusikakeskuse ning tema suhtes alustati väärteomenetlus.

Põlva politseijaoskonna patrullitalituse juht Arvo Turba ütles, et sarnased teated samast korterist tuleva lärmi osas on pidevad. „Just taoliste rikkumiste lõpetamiseks ning ka ennetamiseks on politseil õigus esemeid ajutiselt hoiule võtta, kuna on alust arvata, et rikkumine võib jätkuda. On selge, et kortermajades tuleb üksteisega arvestada ja kui hoolimata korduvatest hoiatustest seda endiselt ei tehta, siis kasutab politsei võtteid, mis rikkumise sammupealt lõpetaks ning tagaks majaelanike rahuliku une,“ sõnas Turba.

{fcomment}

Seotud lood. NB! Loetelus puuduvad sisselogimist vajavad artiklid

15 PÄEVA ENIMLOETUD