Menu

Eesti teise samba pensionifondidest jäid mullu plussi vaid viis

  • Kirjutas BNS

Võrumaa Teataja

2018. aastal oli Eesti 22-st teise samba pensionifondist positiivse tootlusega vaid viis, kirjutab Postimees.

Kõige parem näitaja oli eelmisel aastal LHV pensionifondil M, mille ühe aasta tootlus on 1,07 protsenti. Positiivse tootlusega paistsidki silma vaid LHV teise samba pensionifondid ja Tuleva maailma võlakirjade fond.

Nelja kõige kehvema pensionifondi tootlus olid enam kui viie protsendiga miinuses. Need olid Swedbank K4 5,33 protsendiga, Luminor A pluss 5,55 protsendi, LHV Pensionifond Indeks 5,81 protsendiga ning SEB Pensionifond Energiline, mis oli 5,97 protsenti miinuses.

"Finantsturgudele oli eelmine aasta esimene peale kümne aasta tagust majanduskriisi, kus kõik peamised aktsiaturud ning ka ettevõtete võlakirjaturud olid languses," selgitas Swedbanki Investeerimisfondide juhatuse esimees Kristjan Tamla lehele.

Ta tõi näiteks, et arenenud riikide aktsiaturge kattev indeks MSCI World lõpetas aasta üle neljaprotsendilise kukkumisega ning arenevate riikide aktsiaturgude indeks kümneprotsendilise langusega.

Kommentaarid   

+3 #1 Arvo Arvo 2019-01-08 14:35
ülejäänud toodavad ainult miinust ja kas pensionile jäädes maksame peale,et teise samba kontot lõpetada ???
Tsiteeri | ebasobiv
+1 #2 metsast 2019-01-09 18:24
LHV samba kaudu kanditi ju riigi poolt olematu tootlusega "laen" Nordicasse või ühte selle käitamiseks loodud riiulifirmasse. Euroopa Komisjon ju keelas otsetoetuse, aga pensionifondide skeemitamine ilmselt lubatud. Loomulikult jääb sellest vaid suits taevaall järele. Oleks see raha korraga riigi kohal lennukist alla visatud, olnuks ka käibemaksu kaudu tootlus suurem olnud
Tsiteeri | ebasobiv

LOE VEEL

LOE VEEL

Viimase hetke pakkumine

15 PÄEVA ENIMLOETUD