Menu

Soojustrassi ehituse pärast on liiklus Võrus kuni oktoobrini segamini

  • Kirjutas Kalle Kevad

Võrusool liigub 15 000 sõidukit päevas. Üleeile korraldati seal liiklus ümber. Pildil Jüri-Kreutzwaldi ristmik. Foto: ANDREI JAVNAŠAN

LIIKLUS ❯ Täna sõidab Võru kaudu palju inimesi Vastseliina laadale, kuid tavapärane tee mööda Kreutzwaldi ja Jüri tänavat on häiritud ning Võrusoo lähistel lausa suletud.Täpseid töödetegemise aegu ei suutnud (ei julgenud) keegi ametnikest öelda.

KVL Ehituse projektijuht Andrei Koval ütles, et Võrusool on väga tihe liiklus ja firma teeb kõik, et tööd kiiresti lõpetada.

„Trassi rajamine on keeruline, sest töötsoonis on maa sees palju sidekaableid, mis suunduvad Eestist Venemaale ja Lätti. Tuleb olla äärmiselt ettevaatlik, kuid see aeglustab tööde edenemist,” rääkis Andrei Koval Võrumaa Teatajale. „Kõige kriitilisem on see aeg, kui raudtee ülesõit tuleb mõneks päevaks, mitte rohkem kui nädalaks, sulgeda.”

Foto: ANDREI JAVNAŠAN

Raudtee ülesõidu sulgemine langeb juuni lõppu-juuli algusesse. Siis tuleb Kose ja Kubja poolt Võrru saabumiseks sõita kas Verijärve juurest ringteele või Kubjalt Võlsi kaudu.

Toimetuses käinud bussisõitja Valduri sõnul on kõige hullem teadmatus. Bussijuhid aga näevad vaeva graafi kus püsimisega.

Kose teel kuni Taara linnakuni ja Kubja teel kuni Laane tänava katlamajani peab trassiehitus lõppema 1. oktoobriks. Arusaadavalt on siin oma roll ilmataadil, kuid ehitajad loodavad, et suvi tuleb suve moodi, mitte nagu anekdoodis.

Palju abi oleks, kui näiteks Tallinna maanteel Olerexi juures oleks olnud hästi nähtav viit, mis oleks suunanud Vastseliina laadale, samuti Verijärve ristmikul, mis suunanuks laadalised koduteele. Ees on aga jaanipäev, mis samuti linna palju võõraid toob.

Kommentaarid   

0 #21 Jep 2017-06-22 11:34
Eks tibusid loetakse sügisel ja siis te näete oma mõtlematuse tulemust, sotsid ja sõbrad! Ei tasu nii hirmsasti võimu juurde tikkuda, kui sellega midagi peale ei oska hakata!
Tsiteeri | ebasobiv
+2 #22 sügiseni 2017-06-22 11:49
Jep kirjutas:
Eks tibusid loetakse sügisel ja siis te näete oma mõtlematuse tulemust, sotsid ja sõbrad! Ei tasu nii hirmsasti võimu juurde tikkuda, kui sellega midagi peale ei oska hakata!

tipid kommentaartibus i siis ikka peab valitsus langema...
Tsiteeri | ebasobiv
+8 #23 saaja 2017-06-22 14:38
näib,et linnavalitsus üldse ei kontrolli olukorda,miks ei tehta töid sõltumata nädalapäevast,m iks ainult kella 18.00,kas tööde teostajal on ka mingi vastutus,või istub vaikselt oma kabinetis ja sügab mune,see vähempakkumine eeldabki ebakompentenset e ehitajate tööle lubamist.See teede lappimine on päris ooper,sest tehakse suisa praaki ,kuid keegi ei vastuta oma rahakotiga.
Tsiteeri | ebasobiv

15 PÄEVA ENIMLOETUD