Menu

Vastseliina palverändurite maja valmib järgmisel aastal

  • Kirjutas Kalev Annom

Neljapäeval, 15. juunil kell 11.11 pandi nurgakivi Vastseliina linnuse palverändurite majale, mis peab valmima järgmisel aastal.

VASTSELIINA EHITAB ❯ PILDIGALERII Üleeile, neljapäeval, 15. juunil kell 11.11 keerati Vastseliina piiskopilinnuse juures teraskapslile kork peale ja müüriti nurgakivi sisse. Kohapeal arutati ärevalt, et kas nurgakivi panek kinnistub tuleviku jaoks kui iseseisva Vastseliina valla tähtsündmus või sulandub kõik suure Võru valla sündmuseks, sest samal ajal otsustati Tallinnas sundliidetavate valdade tulevikku.

Palverändurite maja valmib järgmisel aastal

Vastseliina vallavolikogu esimees Urmas Juhkam viitas, et ajaloo tõmbetuultes on piiskopilinnus sõjalise tähenduse kaotanud, kuid valmistub vastu võtma laiast ilmast tulevaid palverändureid. Eestis mitukümmend aastat ametnikele tööd ja head palka pakkunud haldusreformi tõmbetuul vuhises samal hetkel valitsuses.

„Kui sõjaline tähtsus on piiskopilinnusel ajaloo tõmbetuultes kadunud, siis on nüüd ülioluline hetk palveränduritele ja laiemas plaanis turismile,” ütles Urmas Juhkam.

 

LOE VEEL

15 PÄEVA ENIMLOETUD