Uuring: pooled noored haaravad pärast ärkamist kohe telefoni järgi

Küsitlusfirma Norstat viis Eestis läbi uuringu, mille kohaselt võtab 49 protsenti 16–24-aastastest noortest hommikul esimese asjana pärast silmade avamist kätte telefoni. Veerand noortest on mobiiltelefoni tõttu sattunud liiklusohtlikku olukorda.

Tele2 tellitud tarbijakäitumise uuringu kohaselt kasutab 38 protsenti 16–24-aastastest noortest nutitelefoni iga päev enam kui kolm tundi. 58 protsenti noortest tunnistab ise, et peaks nutitelefoni kasutamist piirama.

Tele2 tootedirektori Katrin Aroni sõnul eelistavad mitte ainult noored, vaid 59 protsenti kõigist eestlastest oma lähedastega päris elus rääkimisele interneti teel suhtlemist.

“Ühest küljest tundub see hirmutav, et istutakse ninapidi nutiseadmes ja lähedasi nagu näha ei tahetagi, teisest küljest ollakse nii mingis mõttes pidevalt ühenduses,” ütles Aron. Uuringu kohaselt tekitab telefoni puudumine 57 protsendile eestlastest närvilisust.

“Kõige rohkem tunnevad ebamugavust telefoni puudumisest noored ja natuke üllatavalt pigem naised kui mehed. Teatud sõltuvuskäitumise ilminguid esineb naistel rohkem – 17 protsenti meestest ja 34 protsenti naistest tunnistas, et peaksid nutitelefoni kasutamist vähendama. Naised haaravad hommikul peale ärkamist meestest kiiremini telefoni järgi ning tunnevad seadme puudumisest suuremat närvilisust,” ütles Aron.

58 protsenti 16–24-aastastest ning 49 protsenti 25–34-aastastest on tundnud, et peaksid oma nutitelefoni kasutust vähendama.

Uuringu kohaselt on 15 protsenti kõigist eestlastest ning 24 protsenti 16–24-aastastest noortest sattunud telefoni kasutamise tõttu liikluses sõitja või jalakäijana ohtlikku olukorda.

Tele2 tellitud tarbijakäitumise uuring viidi läbi interneti teel ning küsitlus toimus 2017. aasta oktoobris. Küsitluses osales kokku 500 internetikasutajat, kelle vanus oli vähemalt 16 eluaastat.


 


 

LOE VEEL


 


 


 


 

  

 

20 PÄEVA ENIMLOETUD