Menu

Kohvikuomanik ehitab endisest limonaaditsehhist uue külalistemaja

  • Kirjutas Heleri Lakur

Katariina allee 6b asuv endine tööstushoone-elamu valmis 1931. aastal Karl Ottenderi ja Jaan Kevvai 1924. aastal esitatud projekti alusel, mis esialgu oli planeeritud ühekorruseliseks, kuid hiljem ehitati siiski kahekorruseliseks. 1930. aastatel asusid hoones A. Silveri õlletehase Livonia esindus ja ladu ning Ed. Lemeri karastusjookide tehas. Foto: AIGAR NAGEL

Võru kesklinna ajalooline piirkond, Katariina allee, mis ühendab linnasüdant Tamula järve promenaadiga, muutub iga aastaga üha ligitõmbavamaks. Selle suve hakul valmib Katariina allee ääres uus külalistemaja, milles aastaid asus endisele õlletehasele kuulunud väike limonaaditehas.

Tootmishoone õnnelik saatus

Just niimoodi kirjeldab seda piirkonda Võrust pärit ettevõtja Meelis Mikson, kes veab Katariina allee 6b krundil mitut ettevõtmist. Neli aastat tagasi avas ta samal aadressil uuenduskuuri läbinud kohviku Taevas. Umbes kaks aastat tagasi aga hakkas ta taastama selle kõrval asuvat 1931. aastal Karl Ottenseni ja Jaan Kevvai projekteeritud  tootmishoonet-eramut, mida ajahambast puretuna ootas ees kas lagunemine või uuestisünd.

Palun logi esmalt sisse

Seda lugu näevad täispikkuses ja suurte fotodega ainult Digilehe tellijad.
Digilehe lugemisõigusega saab ligipääsu portaalidele vorumaateataja.ee ja digileht.vorumaateataja.ee, mis sisaldavad kõiki artikleid, kaastundeavaldusi, kuulutusi ja reklaame. Lugemisõiguse saab vormistada siit.

Kommentaarid   

+1 #1 ussssss 2019-04-12 08:59
:lol: :lol: ei tea mille pörgu enam ei sobinud??kiriku köstrid tahtsid ära venemaale koondada vöi?? :lol: :lol:
Tsiteeri | ebasobiv
-4 #2 ussssss 2019-04-12 09:00
:lol: :lol: kas kedagi keedeti kah vöi??
Tsiteeri | ebasobiv
-5 #3 ussssss 2019-04-12 09:48
kiriku herrid vöiksid rääkida oma puurimis uurimis mängudest ja läbi selle tehtud maade varade vöörandamistest ja ainete veost ja kuidas jahve kiriku taga ennast mönusalt tunneb nagu koperjanovit juhib saatan ise :lol: nii,et kirikla tolgused surnu pole völgu unustanud üleviskamist :lol: :lol:
Tsiteeri | ebasobiv
-3 #4 ussssss 2019-04-12 09:53
vaadake ,et krokodill trassi vahelt jalutama ei pääse ilmad lähevad soojaks juba :lol:
Tsiteeri | ebasobiv
-3 #5 ussssss 2019-04-13 06:44
kiilakad ütlevad veel ,et nii öelda lihtsamad andku need püha emad lehmad :lol: tartu vastavasse laiguliste parki ülesse kes on käskinud varavastast teha küladele linnadele ja muidugi roimi tellinud möned on tihedalt seotud dessantnikega ehedad riigi roimarid ja mörva telliad -lihtne iga alandatud okas hävitab terve kolm rivi :lol:
Tsiteeri | ebasobiv
0 #6 ussssss 2019-04-13 13:35
kas kunsti inimesed kah midagi teinud on :lol: ?peale roimade ja varavastaste tegevuste mida uurijad arvavad istuvad peavad plaani kuidas ullikesi jälle vedama saada ja shh- matt lihtsalt sisse joonistada vöi?rääkige parem rahvale kah kuidas riigi mehed inimesi kirikla läbi keedavad :lol: sari jookseks terve suvi :lol:
Tsiteeri | ebasobiv
0 #7 ussssss 2019-04-13 13:39
uurijad vöiks rääkida suurest raha kadumisest :lol: kinni jäämisest jumal teab kuhu :lol: ja kes kuidas linna juhib ja milleks ehedaid hulle peetakse :lol: mille veoks ;-)
Tsiteeri | ebasobiv

LOE VEEL

LOE VEEL

Viimase hetke pakkumine

15 PÄEVA ENIMLOETUD