Menu

Värske uuring: kooseluseaduse vastased on vähemuses

  • Kirjutas BNS

Turu-uuringute AS teostatud ja Eesti Inimõiguste Keskuse tellitud avaliku arvamuse uuring Eesti elanike hoiakutest LGBT-kogukonna ja teemade suhtes toob välja, et suhtumine on viimaste aastate jooksul veidi paranenud ja kooseluseaduse vastased on vähemuses. 

Varasemast enam pooldavad uuringule vastanud seda, et geid ja lesbid peaksid olema kaitstud diskrimineerimise eest töökeskkonnas, hariduses, kaupade ja teenuste kättesaadavuse osas. Tõusnud on kooseluseadust pooldavate inimeste arv, keda on eestikeelsete vastanute seas 49 protsenti. 

Homoseksuaalsust peab vastuvõetavaks 41 protsenti üle 14-aastasest elanikkonnast, kusjuures täiesti vastuvõetav on see 16 protsendile. Võrreldes varasemate uuringutega pole suhtumine homoseksuaalsusesse tervikuna väga oluliselt muutunud, küll on eelkõige lisandunud neid, kes peavad seda nüüd täiesti vastuvõetavaks ja kahanenud nende osakaal, kes peavad seda täiesti vastuvõetamatuks. Väitega, et kooseluseaduse vastuvõtmine oli oluline samm inimõiguste ja võrdse kohtlemise tagamisel Eestis, nõustus 41 protsenti eestikeelsetest vastajatest ja 29 protsenti muukeelsetest vastajatest. 

Palun logi esmalt sisse

Digilehe lugemisõigusega saab ligipääsu portaalidele vorumaateataja.ee ja digileht.vorumaateataja.ee, mis sisaldavad kõiki artikleid, kaastundeavaldusi, kuulutusi ja reklaame. Lugemisõiguse saab vormistada SIIT.

Kommentaarid   

+11 #1 INIMÕIGUS 2019-06-10 22:25
Kas on keegi ka mõelnud sellele,milleni see õigustus viib,et vastased on vähemuses ja kus on need ,kes on poolt. Milline häbi ja ahastus hakkab meie lapsi ahistama ja piinama kogu elu kui see oleks tõsi. SEE POLE TÕSI,SEDA EI SAA SÜNDIMA,SELLELE TEEB J U M A L LÕPU.
Tsiteeri | ebasobiv
+11 #2 Inetu lugu 2019-06-10 23:17
Kui kooseluseaduse vastased on enamuses, siis ei kirjuta ? :lol: :lol: :lol:
Tsiteeri | ebasobiv
+13 #3 maakas 2019-06-10 23:29
Kõik toetavad homosid, kõik toetavad reformi jne , aga tegelikus elus millegi pärast ma ei kohta neid.
Kõige põrutavam on see ,et mind ega mu naist pole kunagi kutsutud osalema küsitlemisele.
Mitte ühelegi, kuidas see võimalik on? Ei kuulu sellisesse seltskonda või?
Tsiteeri | ebasobiv
+3 #4 R 2019-06-11 06:38
Ega pedofiil on ka inimene. Ta on küll vähemuses ja tal on omad ihad, aga siiski inimene.
Tsiteeri | ebasobiv
+14 #5 Lemdi Lest 2019-06-11 14:43
Küsitlus näitab, et normaalsed inimesed on jäänud vähemusse ja idioodid on saavutanud tänu uuringule enamuse! Uuring viidi läbi analoogselt Riigikogub e-hääletusega - öösel kella 3 ja 4 vahel tõusis 4000 inimest ja hääletas poolt! Aga mille poolt - aga mis vahet sel on - who knows!?
Tsiteeri | ebasobiv

15 PÄEVA ENIMLOETUD