Menu

1. juulist on kättesaadavad mitmed uued soodusravimid

  • Kirjutas Võrumaa Teataja

Pixabay

Alates 1. juulist lisandub soodusravimite loetellu mitmeid 75-100 protsendi suuruse soodustusega uusi ravimeid, mida haigekassa hakkab hüvitama - ravimipreparaatide hüvitamise laiendamine teeb ravi kättesaadavamaks ja taskukohasemaks mitmesajale inimesele igas kvartalis.

Esmakordselt saab retseptiravimina kättesaadavaks paljude haiguste raviks vajalik bioloogiline ravim adalimumab. Haigekassa ravimispetsialisti Alice Kivistiku sõnul on see ravim mõeldud näiteks reumatoidartriidi, Crohni tõve, psoriaasi, hidradeniidi ja uveiidi patsientidele. Ta lisas, et seda ravimit vajavad iga aasta hinnanguliselt 440 patsienti ja selle kulu haigekassale on 1,4 miljonit eurot aastas.

Soodusravimite loetellu lisatakse ka metotreksaati sisaldav ravim, mis on mõeldud reumatoidartriidi ja raske psoriaasi raviks. „Iga aasta vajavad seda ravimit ligikaudu 500 patsienti ja sellele kulub 104 000 eurot aastas,“ ütles Kivistik.

Samuti täieneb loetelu uute ravimitega, mis on mõeldud pulmonaalhüpertensiooni ja B-viirushepatiidi raviks.

Palun logi esmalt sisse

Digilehe lugemisõigusega saab ligipääsu portaalidele vorumaateataja.ee ja digileht.vorumaateataja.ee, mis sisaldavad kõiki artikleid, kaastundeavaldusi, kuulutusi ja reklaame. Lugemisõiguse saab vormistada SIIT.

LOE VEEL

LOE VEEL

15 PÄEVA ENIMLOETUD