Menu

Sotsiaaldemokraadid: Ratasel tuleb Helmed tagandada

  • Kirjutas BNS

Jüri Ratas FOTO: Aigar Nagel

Sotsiaaldemokraadid ootavad peaminister Jüri Rataselt rahandusminister Martin Helme ja siseminister Mart Helme viivitamatut ametist vabastamist, vastasel juhul ootab Helmesid umbusaldamine riigikogus, mis suure tõenäosusega tähistab selle valitsuse kuulsusetut lõppu.

"Neljapäev oli viimaste kümnendite Eesti poliitika üks kõige mustemaid päevi. Me olime tunnistajateks sündmustele, mis seadsid ohtu õigusriigi toimimise ja demokraatliku riigikorralduse. Eesti inimesed ei ole sellist valitsust ja eriti ministreid Martin ja Mart Helmet ära teeninud. Vähim, mida valitsusjuht Jüri Ratas praegu teha saab, on minna presidendi juurde Helmete ametist vabastamise avaldusega," ütles sotside juht Indrek Saar.

Saare sõnul korrutab peaminister nädalast nädalasse, et Eesti on õigusriik ja jääb selleks. „Nüüd peab peaminister näitama, kuidas ta lahendab olukorra, kus tema juhitava valitsuse rahandus- ja siseminister vilistavad õigusriigi põhimõtetele. Karika viimaseks piisaks oli oma volitusi ületades, dokumente fabritseerides ja valitsust ignoreerides kõrge riigiametniku survestamine, et ta ametist tagasi astuks,“ rääkis Saar. „Nõustume PPA ametiühingu poolt öelduga, et ministrite selline käitumine on omane totalitaarsetele riikidele. Sotsiaaldemokraadid ei näe võimalust Martin ja Mart Helme jätkamiseks valitsuses. Iga päevaga, mil Helmed kuuluvad valitsusse, kaugeneb Eesti õigusriigist.“

Kui peaministris ei jagu piisavat riigimehelikkust, siis algatavad sotsiaaldemokraadid Helmete umbusaldamise protsessi. "Anname Ratasele aega 21. augustini. Seejärel algatab sotsiaaldemokraatide fraktsioon umbusaldusavalduste sisse andmiseks riigikogu liikmete allkirjade kogumise. Eesti väärib normaalset valitsust. Me ei tohi olla Euroopa häbiplekk,“ lausus Saar.

Kommentaarid   

+11 #1 Enn 2019-08-16 11:25
Väga jabur jutt sotside poolt! Just hea, kui keegi tutvustab poliitika telgitaguseid. Läbi kajastatud uudisge õpib ka rahvas! Aitäh ajakirjanikud, aitäh Helmed!
Tsiteeri | ebasobiv
+11 #2 Meelika 2019-08-16 12:09
Vastupidi....Ee sti rahvas usaldab Helmede yeotsuseid ja rasket tööd, läbipaistvust ja ausust, kus Sotsid pidurdavad seda ja loobivad kaikaid igalvõimalul juhul kodaratesse. Soovin edu ja kannatlikkust praegusele valitsusele!
Tsiteeri | ebasobiv
+7 #3 ho hoo hoosots 2019-08-16 13:15
oi kui põnev...saar tahab helmelt mikrit krabada???
Tsiteeri | ebasobiv
+12 #4 Hüvvakõvva 2019-08-16 14:04
vaat kus nüüd hiireke piiksus urus, mainet tõsõl pole ollagi!
Tsiteeri | ebasobiv
+4 #5 metsavillu 2019-08-16 17:13
vaid globaalpederast iat harrastavad ajakirjanikud saavad koos sotsidega sellist jama kokku kirjutada. Kesikute rahaline seis nii kehv, et võimult minna ei saa. Helme ütleb, et annan ansipile eurovoliniku koha ja teen valitsuse refipedrodega. Sotsid pole seal keegi, isegi mitte statistid ... mingu joogu suures mures Padari või Kõva peaga mehe juures.
Tsiteeri | ebasobiv
+11 #6 .... 2019-08-17 02:58
Òige ta on, et Eesti vààrib normaalzet valitsuzt, aga sotsid ja reform seda kindlasti ei suuda ja nagu nàha ei lase ka praegusel valitsusel 17 aastat kestnud kaost likvideerida.
Tsiteeri | ebasobiv
-8 #7 Guest 2019-08-17 14:40
helmed on nagu zirinovski venemaal minema sellised
Tsiteeri | ebasobiv
-7 #8 Guest 2019-08-17 16:20
.... kirjutas:
Òige ta on, et Eesti vààrib normaalzet valitsuzt, aga sotsid ja reform seda kindlasti ei suuda ja nagu nàha ei lase ka praegusel valitsusel 17 aastat kestnud kaost likvideerida.

Ega see EKRE mida suuda.
Ainult plära ajavad ja riidu otsivad.
Tsiteeri | ebasobiv

LOE VEEL

LOE VEEL

15 PÄEVA ENIMLOETUD