Menu

KIK-ile laekus 13 miljoni eest soojamajandustoetuse taotlusi

  • Kirjutas BNS

Foto on illustratiivne  FOTO: Aigar Nagel

Keskkonnainvesteeringute Keskusele (KIK) saabus soojamajanduse taotlusvoorude tähtajaks kokku 52 taotlust kogusummas 12,93 miljonit eurot, rahastuse saanud projektid selguvad detsembris.

"Suur huvi taotlusvoorude vastu näitab, et üle Eesti on endiselt olemas piisavalt amortiseerunud soojustorustikke ja katlaid, kust igapäevaselt rohkesti energiat õhku haihtub. Kuid õnneks on soojusettevõtetel ja kohalikel omavalitsustel soov ning tahe selles osas muutusi ette võtta," ütles KIK-i energeetika valdkonnajuht Eduard Sizov pressiteates.

"Toetuse abiga saame suurendada energia kasutamise efektiivsust ning vähendada tootmissüsteemist pärinevate saasteainete heitkoguseid," lisas ta.

Soojustorustiku renoveerimiseks ja selleks täiendavate ühenduste loomiseks saabus kokku 34 taotlust kogusummas 6,45 miljonit eurot. Vooru eelarve on 5 miljonit eurot.

Kaugküttekatelde renoveerimiseks laekus 18 taotlust kogusummas 6,48 miljonit eurot. Selle vooru eelarve on 4 miljonit eurot. Taotlema olid oodatud soojusettevõtjad, kohalike omavalitsuse üksused või kohaliku omavalitsuse üksusele kuuluvad äriühingud.

Toetust jagatakse Euroopa Liidu Ühtekuuluvusfondi vahenditest ning projekte toetatakse efektiivse soojusenergia tootmise ja ülekande meetmest, mille töötas välja majandus- ja kommunikatsiooniministeerium.

Endiselt on KIK-is Euroopa Liidu struktuurivahenditest avatud taotlusvoorud kohalikele omavalitsustele soojamajanduse arengukavade koostamiseks ning hoone omanikust juriidilistele isikutele, soojusettevõtjatele ja korteriühistutele lokaalküttele üleminekuks.

Samuti saavad korteriühistud küsida toetust riigisisesest keskkonnaprogrammist kütteseadme väljavahetamiseks või kaugküttepiirkonnaga liitumiseks.  

KIK on riigile kuuluv sihtasutus, mis rahastab keskkonnaprojekte Eesti keskkonnatasudest laekuvast rahast, süsinikdioksiidi kvoodimüügi tuludest ning Euroopa Liidu struktuurifondidest. Lisaks pakub KIK võimalust taotleda sihtotstarbelist laenu keskkonnaprojektide elluviimiseks ning korraldab ressursisäästlike ideede konkurssi Negavatt.

LOE VEEL

LOE VEEL

15 PÄEVA ENIMLOETUD