Menu

Riik tahab vangidele e-poe luua

  • Kirjutas BNS

Foto on illustratiivne

Registrite ja infosüsteemide keskus plaanib luua vanglateülest e-poodi, mille kaudu vanglates viibivatel inimestel oleks lihtsam ja bürokraatiavabam asju osta, kirjutab rahvusringhääling.

Täpsemalt on plaan hankida lahendus, mis võimaldaks kinnipeetavatel ise turvaliselt e-poodi sisse logida, enda kontojääki jälgida ja tellimusi esitada. Samuti saaks tellida tooteid, mis ei kuulu vanglapoe igapäevasesse tootevalikusse.

Lisaks peaks tulevane e-pood võimaldama debiteerida kinnipeetavate vanglakontolt raha kaupade eest tasumiseks ja pidada arvestust poes olevate kaupade ja nende maksumuse üle.

Uus lahendus peaks võimaldama ka vajadusel kohaldada piiranguid erinevatele tootegruppidele või müügil olevatele toodetele ning anda vangla administratsioonile võimaluse jälgida tellimuste kulgu, et vajadusel tellimisprotsessi sekkuda.

Enne e-poe rajamise hanke välja kuulutamist kohtuvad registrite ja infosüsteemide keskuse (RIK) esindajad vanglate esindajatega, et välja selgitada vanglate huvi uue e-poe vastu.

Kauplusi peavad kõik vanglad Eestis - Tallinnas, Tartus ja Virus. Tallinna ja Viru vanglas majandab poode vastava hanke võitnud ettevõtja, Tartu vangla vastutab kaupluse pidamise eest ise.

LOE VEEL

LOE VEEL

15 PÄEVA ENIMLOETUD