Menu

Hiinas on uude koroonaviirusesse surnud 2004 inimest

  • Kirjutas BNS

Pixabay

Hiinas on uude koroonaviirusesse surnud 2004 inimest, teatasid kolmapäeval võimuesindajad.

Hubei provintsivõimude andmetel on viimasest kokkuvõttest saadik surnud 132 inimest ja uusi nakatumisi avastatud 1693. Mujal riigis on surnud veel neli inimest. Kokku on uusi nakatumisi riigis 1749, mis on kõige väiksem number sel kuul.

Viirusesse on nakatunud rohkem kui 74 185 inimest ja viiruse leidmisest on teatanud umbes 25 riiki.

Hiinast alguse saanud uue koroonaviiruse puhang ei ole kontrolli alt väljunud, kuid olukord on väga ohtlik, ütles teisipäeval ÜRO peasekretär António Guterres.

Jaapanis hakkasid kolmapäeval kruiisilaevalt karantiinist lahkuma reisijad, kelle testitulemused on negatiivsed ja kel pole uue koroonaviiruse haigustunnuseid, teatasid hommikul võimuesindajad.

Lähitundidel peaksid laevalt lahkuma umbes 500 inimest.

 

Aluse pardal on Covid-19 viirusesse nakatunud sadu inimesi.

Kolmapäeval lubatakse maale vaid need, kes on andnud negatiivse proovi ega ole olnud lähedases kontaktis viirusega nakatunud inimestega. Paljud lahkujatest on jaapanlased.

Seni on ristluslaeva Diamond Princess pardal uue koroonaviiruse diagnoosi saanud 542 inimest ja seda hoolimata 5. veebruaril kehtestatud karantiinist.

Karantiin kehtestati alusel pärast seda, kui Hongkongis maale astunud endine reisija oli jaanuaris positiivse proovi andnud.

Seotud lood. NB! Loetelus puuduvad sisselogimist vajavad artiklid

LOE VEEL

15 PÄEVA ENIMLOETUD