Menu

Maxima võtab kasutusele täiendavad meetmed lahtiselt müüdava toidu ohutuse tagamiseks

  • Kirjutas Võrumaa Teataja

Vastavalt Veterinaar- ja Toiduameti soovitusele vähendada tarbijate kontakti lahtise valmistoiduga pakendab Maxima varasemalt tarbijale kättesaadava lahtise toidu nagu saiakesed, küpsised, kompvekid ja pähklid.

MAXIMA Eesti tegevjuhi Edvinas Volkase  sõnul oleme klientide tervise huvides  pakendanud lahtised tooted, mis varasemalt tarbijal oli endal võimalik valida ja pakendada. „Eelpakendasime kõik saia- ja kondiitritooted, pähklid ning lahtised küpsised ja kompvekid,“ selgitas Edvinas Volkas. „Kui puu- ja juurvilja on võimalik enne söömist hoolikalt pesta, siis pagaritooted ja küpsetised on valmis kohe söömiseks,“ lisas Edvinas Volkas.

Maxima lahtise liha-ja kala letid ning kulinaarialetid on kõik kaetud ning sellega on toit juhusliku nakkuse eest kaitstud. „Maxima teeb kõik, mis võimalik, et kaitsta nii kliente kui ka töötajaid ning pakkuda turvalist kauplemiskeskkonda nii klientidele kui ka töötajatele,“ rõhutas turvalisuse tähtsust Edvinas Volkas.

Lähtuvalt Terviseameti soovitusest saavad kõik Maxima poed täna õhtuks kaupluse põrandale märgistuse klientidele soovitusliku pikivahe hoidmiseks. Nii ostjate kui töötajate ohutust silmas pidades on Maxima suurendanud kauplustes tähelepanu hügieeninõuete täitmisele ning töötanud välja ettevõttesisese raporteerimisjuhendi võimalikuks kriisisituatsiooniks. Kõikides poodides toimub mitu korda päevas kontaktpindade (ostukorvid ja -kärud, makseterminalid, puuteekraanid, kassalindid) desinfitseerimine ning kogu kaupluses viiakse igapäevaselt läbi veelgi põhjalikum puhastus. Klientidele pakutakse kaupluses võimalust käte desinfitseerimiseks nii sisenemisel kui väljumisel. Maxima kavandab lisameetmeid oma töötajate ohutuse tagamiseks individuaalsete desinfitseerimisvahendite ning näokaitsete näol.

Maxima Eesti jaekaubandusketti kuulub 84 kauplust, millest 58 on Maxima X kodukauplused, 21 Maxima XX supermarketid, 3 Maxima XXX hüpermarketit ning 2 Express-formaadi mugavuspoodi, lisaks Barbora kaubamärgi all toimiv e-pood. Jaekaubandusketti kuulub kaheksa kulinaariatsehhi ja logistikakeskus.

Maxima on Baltikumi suurim jaekaubandusettevõte. Maxima Eesti koosseisu kuulub 3700 töötajat. DDB Brand Capitali Baltimaade kaubamärkide uuringu kohaselt on Maxima parima hinna ja kvaliteedi suhtega ettevõte Eestis.

Seotud lood. NB! Loetelus puuduvad sisselogimist vajavad artiklid

LOE VEEL

15 PÄEVA ENIMLOETUD