Menu

Laborid tuvastasid 35 uut koroonaviirusesse nakatunut

  • Kirjutas BNS

Kolmapäeva hommikuks oli Eestis koroonaviirus diagnoositud 404 inimesel, ööpäevaga lisandus 35 positiivset.

Võrreldes teisipäevaga lisandus 35 positiivset, neist 11 Tartu maakonnas, kaheksa Harjumaal, kaheksa Võrumaal, kaks Ida-Virumaal, kaks Pärnumaal, kaks Saaremaal, üks Lääne-Virumaal ja üks Põlvamaal. Vanusjaotuselt on 60+ positiivsete osakaal 19 protsenti.

Teste on kokku tehtud 4809, neist 768 viimase ööpäevaga.

Teisipäeva õhtuse vajab Eestis uue koroonaviiruse tõttu haiglaravi 28 patsienti, neist seitse on intensiivravis ning 5 on kriitilises seisundis. Haiglatest on välja kirjutatud kaheksa inimest.

Sümptomite (köha, palavik) avaldumisel tuleb helistada perearstile või perearsti nõuandeliinile 1220, kust antakse käitumisjuhised. Koroonaviirusega seotud küsimustele on ööpäevaringselt avatud tasuta häirekeskuse infotelefon 1247. Haiglates ja hooldekodudes on alates eilsest telefoniteel võimalik vestelda hingehoidjaga.

Hingamisraskuse või õhupuuduse korral tuleb helistada hädaabinumbrile 112.

Testi vajalikkust hindab arst ning seda tehakse tervislikel näidustusel. Kui inimene haigestub, siis peaks ta igal juhul püsima kodus ja võimalusel teavitama haigestumisest inimesi, kellega ta on olnud viimastel päevadel lähikontaktis. Kergete sümptomitega, nagu köha, väike palavik, tuleb püsida kodus ja vajadusel leevendada sümptomeid soovitatavalt käsimüügiravimitega.

LOE VEEL

LOE VEEL

20 PÄEVA ENIMLOETUD