Menu

Kolm soovitust kriisiolukorras pensioni kogumiseks

  • Kirjutas Võrumaa Teataja

Pensionifondi osakuid on võimalik vahetada kolm korda aastas ja täna on selle aasta esimese vahetuse tähtaeg. Luminori pensionifondide fondijuht Vahur Madisson annab nõu, mida oma otsust tehes arvesse võtta ja kuidas seista hea sellest eest, et valikud lähtuksid pikaajalistest eesmärkidest.

Madissoni sõnul on käimasolev eriolukord meeldetuletuseks, et maailm võib muutuda väga põhjalikult ainult ühe kuuga. „Finantsturgudel on ajalooliselt olnud palju võrreldavaid langusperioode, kuid 2020. aasta turulangus on juhtunud väga kiiresti,“ räägib Madisson.

„Niivõrd kiiresti muutuvates oludes peaks oma pensionifondi vahetamise plaane eriti hoolikalt läbi mõtlema ja soovitavalt arutama ka enda finantsnõustajaga. Enne pensionifondi vahetusotsuse tegemist võiks võtta arvesse paari lihtsat näpunäidet,“ soovitab fondijuht.

Palun logi esmalt sisse

Digilehe lugemisõigusega saab ligipääsu portaalidele vorumaateataja.ee ja digileht.vorumaateataja.ee, mis sisaldavad kõiki artikleid, kaastundeavaldusi, kuulutusi ja reklaame. Lugemisõiguse saab vormistada SIIT.

15 PÄEVA ENIMLOETUD