Menu

Inimesed tõid riigimetsast 9600 jõulukuuske

Lõppenud pühade ajal tõid Eesti inimesed riigimetsast 9600 jõulukuuske, mis on 900 võrra rohkem kui aasta varem.

Kõige rohkem käisid inimesed metsas nädalavahetusel vahetult enne jõule, kui viisid koju pooled riigimetsast toodud kuused, teatas BNS-ile RMK pressiesindaja. Populaarsed päevad olid ka 23. ja 24. detsember, ent varajasemad jõuluks valmistujad tõid kuuse tuppa juba detsembri keskel.

Õige kuusekoha leidmine ja selle eest tasumine on tehtud lihtsaks RMK kodulehel oleva kaardi ning RMK mobiilirakenduse abil. Mobiilirakendus näitab, kus asub riigimets, võimaldab tuvastada oma asukoha ja sobiva jõulukuuse eest tasuda. Kõige enam osteti tänavu 1-2meetriseid kuuski, mis maksid kaheksa eurot. Mobiilimaksega tasuti 75 protsendi puude eest.

Kuuse toomine riigimetsast on üles ehitatud usaldusele, ent metsaskäijaid kontrollivad keskkonnainspektsiooni ja RMK töötajad. Inspektsiooni teatel tänavu müügikohtades ega metsas rikkumisi ei leitud.

Igal aastal viib RMK tasuta jõulupuid asenduskodudele üle Eesti. Sel aastal viidi 26 asenduskodusse kokku sada kuuske.

RMK pakub riigimetsast kuusetoomise võimalust alates 2008. aastast. Eelmisel aastal toodi riigimetsast 8700 kuuske. Jõulukuuski tohib raiuda vaid sealt, kus neil ei ole lootust suureks kasvada: teede ja kraavide servadest, liinide ja vana metsa alt.

LOE VEEL

LOE VEEL

Viimase hetke pakkumine

15 PÄEVA ENIMLOETUD