Riigikogu avaldas kolmapäeval umbusaldust peaminister Taavi Rõivasele, mis tähendab kogu valitsuse tagasiastumist.
Keskerakonna, Vabaerakonna ja Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) fraktsiooni liikmete algatatud umbusalduse avaldamise poolt hääletas 63 saadikut. Umbusalduse vastu hääletas 28 ja erapooletuid ei olnud.
Keskerakonna fraktsiooni esimees Kadri Simson põhjendas oma kõnes umbusaldusavaldust seisakuga, mille Rõivase valitsus on kaasa toonud.
Vabaerakonna juhi Andres Herkeli sõnul on Reformierakonna ideed ajale jalgu jäänud. Tema sõnul ei tuleks Reformierakonna juttu vasakpöördest võtta tõsisemalt kui kunagist juttu Euroopa viie rikkaima riigi hulka jõudmist. "Jedinaja Rossija (Venemaa võimupartei Ühtne Venemaa) on teie kauge sugulane. Hindamatut abi on teile osutanud Edgar Savisaar," rääkis Herkel. Tema hinnangul on olnud Rõivase valitsus algusest peale olnud valesti kokku pandud.
Martin Helme sõnul on Rõivas ja Reformierakond tekitanud müüdi ning jäänud seda valitsuses istudes ka ise uskuma. "Tegelikult te ju saate aru, mis on etteheited teile," rääkis Helme. Ta nimetas etteheidetena korruptsiooni, upsakust ja väitis, et Reformierakond on valitsemisest väsinud.
Reformierakonna fraktsiooni esimees Urve Tiidus tõdes oma kõnes olukorda kirjeldades, et "ega vägisi armsaks ei tee" ning kritiseeris taas võimalikku uut valitsust.
Reformierakonna esimehe Taavi Rõivase juhitud teine koalitsioonivalitsus koos Sotsiaaldemokraatliku Erakonna ning Isamaa ja Res Publica Liiduga alustas tööd 9. aprillil 2015 pärast riigikogu valimisi. Rõivas sai esimest korda peaministriks 26. märtsil 2014.
Väga õige mõte
Ja veel: võtke eeskuju ameerikast, kui kampaania lõppes ja valmised läbi, siis pole mõtet enam kobiseda. Clinton tänas oma poolehoidjaid ja palus neil enamuse valikut tunnistada.
Venemaa hõiskab!!!!. Seda te ootategi. Vaadake kuidas Tsahkna igas saates punastab kõrvuni, aga tegu on tehtud.....
See ei muuda midagi.
Kuigi eks paista mida uus võim ka suudab
Kui aus olla siis midagi ei saa parem olla.
Et siis hoopis hästi organiseeritud nn. kollektiiv petiseid ja korruptante.