Menu

TJA menetleb Võru lastefestivali karusselliõnnetust

  • Kirjutas Võrumaa Teataja

FOTO: Aigar Nagel

Tehnilise järelevalve amet (TJA) algatas Võru lastefestivalil möödunud nädalavahetusel kiikedega karussellil juhtunud vahejuhtumi asjaolude väljaselgitamiseks menetluse, kirjutab Postimees.

«Lähipäevadel lähevad meie spetsialistid seda atraktsiooni ka kohapeale vaatama. Hetkel on põhjustest veel vara rääkida. Tehniliste ja muude aspektide uurimine näitab, kas probleem oli karussellis, inimeste käitumises – operaatori tegevus, laste endi käitumine – või milleski muus,» rääkis ameti avalike suhete peaspetsialist Anu Võlma.

Võru lastefestivalil kadus laupäeval enne kella 17 kiikedega karussellil ootamatult elekter ja kiiged põrkasid kokku, mistõttu kaks last lendasid vastu raudkonstruktsiooni. Ühel kuueaastasel poisil oli järgmisel hommikul õnnetuse tõttu jalg paistes. Korraldajatel rohkemate vigastatute kohta infot polnud.

Lapsevanemad Evelin ja Tuuli ehmatasid juhtunu pärast tõsiselt. «Oma laste eest saame vaid öelda, et lapsed said suure ehmatuse osaliseks, ja ise lapsevanematena oleme šokeeritud, et selline asi üldse juhtuda sai lastele mõeldud festivalil, kus turvalisus- ja ohutusnõuded tuleks esmajärjekorras üle vaadata ja neid ka järgida,» nentisid nad.

Seisma jäänud karusselli eest vastutanud OÜ Tervise Kodu juhatuse liige Kalev Kurrot ütles, et soovib õnnetuses osalenud laste vanematega kohtuda. «Kui palju seal nüüd keegi vigastada sai – ma mõtlesin minna lastevanematega rääkima ja uurima, mis tegelikult juhtus. Ühed väidavad, et tegelikult midagi hullu ei olnud ja see oli ehmatus ja see on vanemate paanika rohkem,» lausus ta.

Varem sellist õnnetust Kurroti sõnul karussellil juhtunud ei ole. «See on mõistetamatu, kuidas selline asi sai üldse juhtuda, » ütles ta ning märkis, et tegu võis olla ka inimliku eksimusega.

Voolukatkestuste tõttu oli festivalil probleeme ka batuutidega.

LOE VEEL

LOE VEEL

15 PÄEVA ENIMLOETUD