Järgmisel nädalal võib tulla üle 20 kraadi sooja

Pilt on illustratiivneMeteoroloogia ja hüdroloogia instituudi  andmetel liigub Eesti poole soe õhumass ja järgmise nädala keskel võib õhutemperatuur tõusta üle 20 kraadi.

Kuni järgmise nädala esmaspäevani õhutemperatuuris olulisi muutusi oodata ei ole ning öösiti võib õhutemperatuur langeda kohati miinuskraadidesse.

Esmaspäeval taganeb kõrgrõhuala Venemaa poole. Üle Skandinaavia laieneb Soome madalrõhkkond ja selle mõjul pöördub tuul edelasse ja lõunasse ning tugevneb. Õhutemperatuur on esmaspäeva öösel -1 kuni +4, päeval rannikul kuni 9, sisemaal 12-15 kraadi.

Teisipäeval liigub madalrõhkkond Skandinaavia põhjatippu. Selle lõunaserva mööda kandub edelavoolus Läänemere äärde soojemat ja niiskemat õhku. Sajab hoovihma. Puhub tugev edelatuul. Õhutemperatuur on öösel 2-7, päeval 10-15 kraadi. Päikeselise ilmaga tõuseb Ida- ja Lõuna-Eestis õhutemperatuur veel paar-kolm kraadi kõrgemale.

Kolmapäeval tuleb Kesk-Euroopast madalrõhkkond põhja poole ja selle serva mööda kandub väga soe õhumass Balti riikide poole. Kui suur soe Eesti lõunapiiri ületab, siis tõuseb õhutemperatuur üle 20 kraadi. Samas võib Eesti jääda suurte kontrastide alale, kus sajab rohkelt vihma ja päevane õhutemperatuur tõuseb vaid 10 kraadi ümbrusse.


 


 

LOE VEEL


 


 


 


 

  

 

20 PÄEVA ENIMLOETUD