Kuritegevus püsib tänavu võrreldes mullusega languses ka kaheksa kuu järel, eriti on vähenenud varguste arv.
Justiitsministeeriumi koostatava kuritegevuse baromeetri andmetel registreeriti jaanuarist augustini 26 292 kuritegu, mida on neli protsenti vähem kui 2012. aasta samal ajal. Endiselt on vähenenud varguste arv, kuid jätkuvalt on tõusutrendis kelmused ja kasvanud on ka röövimiste arv.
Röövimisi registreeriti kaheksa kuuga üheksa ja kehalisi väärkohtlemisi kuus protsenti mullusest enam. „Kehalise väärkohtlemisekuritegude registreerimise kasv põhineb sarnaselt 2012. aastale Harjumaa ja Tallinna kasvul, kus nende kuritegude registreerimine on kasvanud 12 protsenti. Kasv on jätkuvalt ilmselt olulisel määral seletatav politsei suhtumise muutusega seda laadi kuritegudele,“ selgitas justiitsminister Hanno Pevkur.
Kelmuste registreerimine kasvas kuises võrdluses 34 protsenti. Peamiselt on mobiilsideoperaatoritelt välja petetud telefone ning palju on registreeritud juhtumeid, kus interneti kaudu ostetud kaupa pole ostjale kätte toimetatud.
Esimese kaheksa kuuga registreeriti 12 protsenti vähem vargusi kui eelmise aasta samal perioodil. Lisaks varguste arvu kahanemisele vähenes ka süüteo tulemusel saadud vara omandamine, hoidmine ja turustamine, vastavalt 31 protsenti. Vähem pandi toime ka avaliku rahu vastaseid kuritegusid nagu avaliku korra raske rikkumine ja omavoliline sissetung ehk vähenemine oli vastavalt 19 ning 16 protsenti.
Liikluskuritegude arv vähenes neli protsenti ja seda eelkõige mootorsõiduki joobes juhtimise arvelt.
Raskeid isikuvastaseid kuritegusid - tapmisi ja mõrvu registreeriti 42 juhtumit ehk 10 võrra vähem, kui eelmise aasta samal perioodil, jäädes sellega taasiseseisvumisaja madalaimale tasemele.