Menu

.      

Õpetajate töötasu alammääraks saab 800 eurot

Antsla gümnaasiumi abituriendid kooli saalis lõpukirjandit kirjutamas. Foto: Võrumaa TeatajaValitsus kiitis neljapäevasel istungil heaks haridus- ja teadusministeeriumi ettepaneku kehtestada õpetaja töötasu alammääraks ehk miinimumpalgaks 800 eurot.

Seni olid õpetajate töötasude alammäärad kehtestatud vastavalt ametijärkudele, sealjuures oli sellel aastal oli pedagoogi miinimumpalk 715 eurot ning tunamullu 644 eurot, teatas valitsuse pressiteenistus.

Haridus- ja teadusminister Jaak Aaviksoo ütles neljapäeval valitsuse pressikonverentsil, et 800 eurot on "palgagarantii, millest vähem maksta ei saa." Ministri sõnul kulub õpetajate palkadeks koos maksudega järgmisel aastal 164,5 miljonit eurot ning kate sellele on eelarves olemas.

Aaviksoo märkis, et haridustöötajate miinimumpalga tõus on olnud üsna kiire ning tõus peab jätkuma ka 2015 aastal.

Eelnõuga kehtestatakse üks palga alammäär kõikidele õpetajatele. Seega tõuseb õpetaja töötasu alammäär 12 protsenti. Samas, kui õpetaja palga alammäär oli seni kõrgem kui 800 eurot, jääb ka see uue määruse kohaselt kehtima.

Uued alammäärad kehtivad alates järgmise aasta 1. jaanuarist.

Tegelikku palgatoetust saavad omavalitsused järgmisel aastal õpetaja iga ametikoha kohta vähemalt 960 eurot ehk keskmiselt 20 protsenti rohkem kui on õpetajate miinimumpalk, lisas haridus- ja teadusministeeriumi pressiesindaja.

20 PÄEVA ENIMLOETUD