Menu

.      

Ämmaemandad saavad kirjutada välja rohkem rasestumisvastaseid ravimeid

Pilt on illustratiivne FOTO: VTTänavu augustist jõustuva määrusega laieneb rasestumisvastaste ravimite ring, mida võivad välja kirjutada ämmaemandad ning mille eesmärk on vähendada aborte.

Arvestades suhteliselt kõrget abortide taset Eestis, on asjakohane teha rasestumisvastaste vahendite kättesaadavus sihtrühmale võimalikult mugavaks, selgub eelnõu seletuskirjast. Rasestumisvastaste vahendite laiem määramisõigus ämmaemandate poolt võib kaasa aidata abortide arvu vähendamisele.

Eelnõu laiendab nende ravimite loetelu, mille retsepti väljakirjutamise õigus on ämmaemandatel ning laiendab nende ravimite loetelu, mida võib üldapteek ämmaemandatele väljastada.

Määruse muutmisega laieneb ämmaemandate iseseisva töö võimalus – ravida lihtsamaid günekoloogilisi ja rasedusega kaasnevaid probleeme. Sellest tulenevalt jääb naistearstidele rohkem aega ja võimalusi keerulisemate patoloogiatega tegelemiseks, mis aitab kaasa naistearstide vastuvõtu- ja ravijärjekordade lühenemisele, järjekordade lühenemine aitab omakorda kaasa patoloogiate varasemale avastamisele ja ravitulemuste parandamisele.

Määruse eelnõu koostamine on tingitud vajadusest täiendada ämmaemanda poolt väljakirjutatavate ja teenuse osutamisel kasutatavate ravimite loetelu, lähtudes praktikas ilmnenud vajadustest teenuse osutamisel.

LOE VEEL

20 PÄEVA ENIMLOETUD