Menu

.

Võrumaa jalgpallikoondis tegi Põlvamaa omale tuule alla

Seis on veel 1:0 – Reijo Künnapuu (nr 6) annab söödu vasakule Jüri Artemkinile (nr 17) ja õige pea seisab tablool skoor 2:0.   Foto: PILLE IVASKJALGPALL • Möödunud reedel pidasid Võrumaa ja Põlvamaa jalgpallikoondised Võru spordikeskuse staadionil ajaloolise jalgpallilahingu, kust võitjana väljus Võrumaa meeskond. 23kraadises soojas peetud kohtumist vaatas Eesti Jalgpalliliidu kodulehe andmeil 151 inimest.

Mängu mõlemad poolajad kulgesid valdavalt ründavalt, initsiatiiv oli Võrumaa meeskonnal. Esimese 45minutise mänguaja ehk kõige põnevam sündmus oli peakohtunik Jaan Roosi poolt Võrumaa meeskonnale määratud penalti, mille võrumaalaste ründemees Jüri Artemkin ka realiseeris.

Teine poolaeg kulges võitluslikult, põlvalased ründasid korduvalt ning jõudsid võrumaalaste väravalegi üsna ligi, ent enamat sealt ei sündinud. 1:0 eduseis ei jätnud ka liidreid loorberitele puhkama ja ka võrulased otsisid võimalusi, et veelgi „kolle” vastasmeeskonna väravasse põrutada.Jalgpalliliidu andmeil oli mängu vaatamas 151 inimest. Et tribüün on üsna suur, said kõik kohalolijad valida endale meelepärase istumiskoha. See hajutas publiku mööda tribüüni laiali.  Foto: PILLE IVASK

Mängu teist, eelviimast väravat tuli oodata 82. minutini, mil mängu esimese värava löönud Jüri Artemkin sai Reijo Künnapuult hea söödu ja palli väravasse lõi. Kirsiks tordil oli kolmaski värav, mille lõi samuti Jüri Artemkin viimasel mänguminutil. Seega tegi Artemkin hat trick’i ehk kübaratriki, lüües mängus kolm väravat.

Jüri Artemkin valiti ka mängu parimaks mängijaks, samuti sai tubli mängu eest auhinna võrumaalaste väravavaht Ville Tüve, kes suutis oma väravataguse puhtana hoida.

Suure jalgpallipäeva nime all möödunud reede pärastlõuna pakkus lisaks sellele kohtumisele võrumaalastele veelgi võidukalt lõppenud mänge: nii-öelda VIP-mängus ehk prominentide omavahelises võistluses jäid peale võrumaalased põlvalaste ees tulemusega 3:1. Võrumaa meeskonnas mängisid näiteks Võru linnapea Jüri Kaver, luuletaja Contra, Riigikogu liige Kalvi Kõva jt.Mängu käigus avanesid oma võimalused nii põlvalastel kui ka võrulastel. Esiplaanil aktsioonis Kaspar Leies (nr 3, valges) ja Alar Alve (nr 9, kollases). Foto: PILLE IVASK

Võru JK B-vanuseklassi poisid võitsid suureskooriliselt 8:0 mängu FC Tartu vastu.

Rõõmus ja võitluslik meeleolu ei kulgenud ainult platsil, ka tribüünilt oli kosta rahva kaasaelamist, samuti võis kuulda elavat arutelu EURO2012 ehk praegu käivate jalgpalli Euroopa meistrivõistluste üle.

Maakondade maavõistlused on Eesti jalgpalliliidu esmakordne, esialgu kaheaastane projekt, kus lähestikused ja/või ajaloolise rivaliteediga meeskonnad peavad kodus-võõrsil kohtumised. Et sel aastal toimus Võrumaa–Põlvamaa mäng Võrus, toimub järgmise aasta 22. juunil kahe meeskonna vaheline kohtumine Põlvas.

MEESKONDADE KOOSSEISUD

• Võrumaa: 1 – Ville Tüve, 17 – Jüri Artemkin, 13 – Tauno Kikas (62. minutil vahetas välja 21 – Ats Horn), 16 – Marek Jenas (82. 6 – Reijo Künnapuu), 12 – Kristjan Moks, 19 – Riho Ruusamäe, 23 – Oliver Ossipov (62. 22 – Robert Kruuda), 15 – Roman Laidinen (78. 25 – Aleksandr Orlov),
4 – Andrei Kiš (25. 3 – Kaspar Leies; 82. 2 – Lauri Pilv), 0 – Lauri Kunz, 18 – Janek Siska.
Varus: 25 – Aleksandr Orlov, 6 – Reijo Künnapuu, 21 – Ats Horn, 22 – Robert Kruuda, 2 – Lauri Pilv, 3 – Kaspar Leies.

• Põlvamaa: 16 – Margus Nemvalts (62. 1 – Hans Talgre), 5 – Jürgen Juks, 11 – Rein Lätt, 3 – Elar Tarkus (62. 13 – Andre Kõiv), 17 – Sten Mõtus (80. 15 – Marek Puik), 7 – Ardi Mark (80. 19 – Rauno Jõgeva), 11 – Tauri Kolk, 20 – Raigo Orti (34. 6 – Erik Listmann), 2 – Margus Mäe, 10 – Tarvin Kaldvee, 9 – Alar Alve.
Varus: 1 – Hans Talgre, 6 – Erik Listmann, 14 – Marek Puik, 13 – Andre Kõiv, 19 – Rauno Jõgeva.

Allikas: EESTI JALGPALLILIIDU KODULEHEKÜLG