KÜTUSEVEDU • Maksu- ja tolliamet (MTA) alustas sel nädalal lausrünnakut Venemaalt kütust vedavate inimeste suhtes, kui lisaks paar nädalat kestnud piiripealsele lauskontrollile ja aktsiisi kasseerimisele hakati garaaže puistama.
MTA pressiesindaja teatas, et selle nädala kolmapäeval ja neljapäeval kontrollisid MTA ametnikud garaažibokse nii Tartus kui ka Võrus, kus toimus MTA-le saabunud vihje kohaselt salakütuse aktiivne müük. Kontrolli käigus leiti Tartu garaažist plastkanistritest ligikaudu 250 liitrit mootorikütust, samuti olid olemas seadmed sõidukite tankimiseks ja väljastatava kütusekoguse mõõtmiseks. Võrus asuvast garaažist leiti 195 liitrit bensiini ja 178 pakki Vene maksumärkidega suitsu. „Kontrolltegevuse käigus leitud salakaup on kinni peetud ja jätkub menetlus algatatud väärteoasjades,” teatas MTA pressiesindaja Katrina Tuulik.
Küsimusele, miks MTA alles nüüd, kaheksa aastat pärast seaduse jõustumist sellist kontrolli teostama hakkas, vastas MTA tollikorralduse osakonna juhataja Urmas Koidu nõnda: „Selle riigi, kus tegutsetakse, seadusi peavad kõik inimesed tundma ja seadusest lähtuvalt ka tegutsema.”
(Loe edasi ajalehest või telli pdf.)
Ja riik võib meid varastada?
Paragrahvi 69 muudatuse kohaselt eristatakse kolmandast riigist ja teisest liikmesriigist Eestisse mootorsõidukiga sisenevad reisijad. Direktiivi 2007/74 artikli 11 alusel peab liikmesriik kehtestama ühendusevälisest riigist reisija puhul aktsiisivabastuse „mis tahes mootorsõiduki standardses kütusepaagis ja kaasaskantavas konteineris oleva kütusekoguse suhtes, mis ei ületa 10 liitrit“. Eelnimetatud regulatsioon ei kehti teisest liikmesriigist Eestisse mootorsõidukiga sisenevatele reisijatele.
Direktiivi 2008/118/EÜ artikli 32 punkti 1 kohaselt nõutakse aktsiisikaubalt, mille füüsiline isik on soetanud oma tarbeks ja mille ta viib ühest liikmesriigist teise, aktsiis sisse ainult selles liikmesriigis, kus kaup soetati. Teisest liikmesriigist soetatud mootorikütuse osas ei ole kehtestatud aktsiisivabu piirnorme, nagu seda on tehtud alkoholi ja tubakatoodete puhul. Seega on lisaks mootorsõiduki standardpaagis oleva kütuse aktsiisivabastusele aktsiisist vabastatud ka kanistrites kaasasolev kütus. Aktsiisivabastuse eelduseks on mittekaubanduslik eesmärk, mille kindlakstegemisel lähtub maksuhaldur aktsiisiseaduse § 27 lõikes 6 loetletud asjaoludest, mis muuhulgas lubab arvestada ka aktsiisikauba Eestisse toimetamise viisi. Seega on kaetud liikmesriikidele direktiivi 2008/118/EÜ artikli 32 punktiga 4 antud õigus vajadusel aktsiisivabastust mitte rakendada, kui teisest liikmesriigist saabuv.......
(1) Liiduvälisest riigist saabuval reisijal on lisaks standardses kütusepaagis olevale kütusele lubatud aktsiisivabalt tuua tema valduses oleva mootorsõiduki esmakordsel Eestisse sissesõidul ühe päeva jooksul kuni 10 liitrit mootorikütust mitteärilisel eesmärgil kasutamiseks.
[RT I, 08.03.2012, 1 - jõust. 01.04.2012]
(2) Teisest liikmesriigist saabuval reisijal on lisaks standardses kütusepaagis olevale kütusele lubatud aktsiisivabalt tuua tema valduses oleva mootorsõiduki Eestisse sissesõidul mootorikütust mitteärilisel eesmärgil kasutamiseks.
[RT I, 30.12.2010, 3 - jõust. 01.01.2011]
Artikkel 11
Liikmesriigid kehtestavad käibemaksu- ja aktsiisivabastuse mis
tahes mootorsõiduki standardses kütusepaagis ja kaasaskantavas
konteineris oleva kütusekoguse suhtes, mis ei ületa 10 liitrit.
Artikkel 19
1. Liikmesriigid jõustavad käesoleva direktiivi artiklite 1–15
järgimiseks vajalikud õigus- ja haldusnormid alates 1. detsembrist
2008.
Ausalt tuleb elada,mitte riiki varastada.
Kui suutsite sellise "äri" peale tulla, suudate ka legaalset äri ajada. Uskuge iseendasse!
Loll vali LK number 1
Sa oledki ju tohman,,,loe oma komm läbi üks kord,,,siis teine kord ja sa ikka ei jaga muffigi, mida Matsile kirjutasin. Sinusugused ongi võrumaa tase. Ma pole sõnagi öelnud piiriületuste kohta ja pean lugu inimestest, kes millegiga tegelevad, olgu see siis kütuseäri, äraelamiseks või porgandite müük, küll kolistad sa pidevalt ühte ämbrisse, valides neid, kes eales tööd pole teinud ja need on kommunistid. Võta keegi enda kõrvale ja las ta loeb sulle ette, kes on kommunistid, sest vaevalt sa ise tähtigi tunned, lumpen,,,ei ole sinust ärimeest ega naistemeest,,oled lihtsalt olemasolev mollusk, kes ei jaga ööd ega mütsi-pu,,,si.
Kelle peale siis seekord panustad?..mitu kiiremat ringi on 20 aasta jooksul peale tehtud ja tulemus on ikka,alati "rikas riik,parem palk" tehtud,võid kindel ollalaaa.
Riik võik ikka omasid tõesti aidata mitte töötada vastu ja äärealadel üldse elamise suht keeruliseks teha
Kuidas talle on antud õigused minu eest otsustada.HAIGE VÄRK.....
INIMÕIGUSTE RIKKUMINE JU.Loodame, et Valga mehed kohtus siiski üht-teist liigutavad.Ja lähen minagi oma aktsiisisummat tagasi nõudma.